Wiatr ze wschodu – nowa współpraca międzyszkolna.

Koniec roku 2020 przyniósł nam początek nowej interesującej inicjatywy. Dzięki kontaktom mgr Pauliny Piwowarczyk (nauczycielki języka angielskiego),we współpracy z mgr Iwoną Ropicką (nauczycielka języka rosyjskiego), nasza szkoła ma szansę nawiązać współpracę ze szkolą z Rosji.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia udało się przeprowadzić rozmowy z Dyrekcją i nauczycielami Szkoły numer 324 ,,Żar-Ptica” z Moskwy. Młodzież tamtejszej szkoły przesłała nam krótki film ze stolicy Rosji oraz informacje o sobie.

Spotkania online będą kontynuowane. Planujemy wymianę doświadczeń dotyczących nauki w szkołach polskich i rosyjskich, poznanie tradycji i zwyczajów obu narodów, rozwijanie umiejętności w zakresie posługiwania się językami ojczystymi obu stron.

Poszczególne elementy współpracy, będą realizowane w obecnych warunkach poprzez wspólne wideokonferencję,  rozmowy wideo, webinaria prowadzone za pośrednictwem narzędzi multimedialnych i komunikatorów internetowych wybranych przez strony porozumienia, organizowanie wspólnych zajęć w formie online, w których uczestniczyć będą uczniowie i nauczyciele obu szkół.

 

widok na plac czerwony i bazylikę oraz screen z komputera prezentujący mężczyzn i kobiety podczas wideokonferencji

Mamy nadzieję, że uda się nam również przeprowadzić wspólne warsztaty, a w przyszłości zaprosić młodzież z Moskwy do nas, jak również pojechać z rewizytą do stolicy Rosji. Póki co, uczniowie z Rosji przysłali filmowa widokówkę wraz życzeniami świątecznymi. Wybrane miejsca Moskwy  są naprawdę imponujące. Sami zobaczcie!

 

Tekst: mgr I. Ropicka
Grafika: www.pixabay.com

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook