VENI,VIDI,…

Rzym zdobyty po raz siódmy.

W dniach 17-22 marca, uczniowie MSG po raz kolejny odwiedzili Rzym. Wieczne Miasto kojarzy się niezmiennie z wszechobecną historią, łączącą poprzednie epoki z czasami współczesnymi. To również miasto z polskimi akcentami, pełne poloników, czyli śladów naszej obecności w Rzymie.

Odwiedziliśmy m.in. Koloseum z Forami, Kapitol, Plac Nawona, Ołtarz Ojczyzny, Panteon, Plac Wenecki, Schody Hiszpańskie, Fontanna Di Trevi, Zamek Anioła. W Muzeach Watykańskich podziwialiśmy dzieła sztuki Berniniego, Carravaggio, Michała Anioła i Jana Matejki.

Spacerowaliśmy po krętych, klimatycznych uliczkach Rzymu, wtapiając się w atmosferę miasta i podziwiając jego piękno z kilku punktów widokowych, ogrodu pomarańczowego na Awentynie, ze wzgórza Pincio, z tarasu Ołtarza Ojczyzny na Placu Weneckim.

Watykan, państwo-miasto, wizyta w tym miejscu zawsze wzbudza ogromne emocje. Mieliśmy okazję uczestniczyć w audiencji u papieża Franciszka, mszy św. przy grobie naszego rodaka św. Jana Pawła II. Podziwialiśmy dzieła architektów i artystów w Bazylice św. Piotra.

Włoska kuchnia – kuchnia rzymska, wspaniałe lody, pizza, makarony, których nigdy dość. Ulice pełne sklepów z szyldami sławnych na całym świecie marek takich jak Gucci, Prada. Wszechobecny, piękny język włoski towarzyszył nam na co dzień.

Rzym… stolica zawsze i oby na zawsze. Niemożliwy do obejrzenia i zrozumienia podczas kilku dni. Pozostawia niedosyt, wciąga jak najlepsza książka, którą otwiera się wielokrotnie i za każdym razem odkrywa nowe oblicze autora i bohaterów. Do Rzymu się wraca…

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook