Uczniowie z Francji w ZS MSG

W dniach 8 i 9 kwietnia nasza szkoła gościła delegacje uczniów i opiekunów francuskiej szkoły MFR z Limoges.

Wizyta ta była poprzedzona spotkaniami przedstawicieli nauczycieli i dyrektorów szkół Pana Wali Naurestanii i Pana Andrzeja Pawlikowskiego.

Delegacja uczniów z Francji odbyła dwudniowy staż podczas którego zapoznali się z charakterystyką pracy w hotelu.

Goście z Francji, docenili doskonałą bazę dydaktyczną, która idealnie spełniła wymogi ich praktyk. Na pracowniach gastronomicznych gotowali typowo polskie potrawy: pierogi, chłodnik, i desery. W części hotelowej uczyli się przygotowywać pokoje dla gości. W pracowni baristycznej uczyli się przyrządzania kawy. Poznali także zaplecze dydaktyczne szkoły: internat, klasy, pracownie przedmiotowe, bazę sportową.

Oprócz praktyk w MSG delegacja z Francji zwiedziła atrakcje turystyczne Małopolski.