Tytus wciąż niezwyciężony w Koszykówce 3×3!

Rejonowe zawody w koszykówce 3×3 chłopców i dziewcząt.

W dniu 22 listopada w Małopolskiej Szkole Gościnności odbyły się Zawody Rejonowe z Koszykówki 3×3 chłopców i dziewcząt w ramach współzawodnictwa w Małopolskiej Licealiadzie.

Ta młoda dyscyplina sportowa polega na 10 minutowej grze na jeden kosz, mecze są szybkie i bardzo emocjonujące, a wynik spotkania niejednokrotnie rozgrywa się w ostatnich sekundach meczu.  O godzinie 10.00 na naszej sali gimnastycznej dziewczęta w składzie:
1. Jagoda Szostak 3A
2. Śmietana Urszula 3A
3. Biela Natalia 3A
4. Skurzyńska Zuzanna 3A
5. Babiak Aleksandra 3B

rozegrały mecz z najgroźniejszą drużyną z Nowego Targu, dzięki poświeceniu i zaangażowaniu nasze koszykarki osiągnęły 1 punktowe zwycięstwo, lecz w zaciętej grze uległa kontuzji skręcenia stawu skokowego, niezawodna Urszula Śmietana. Kolejne spotkanie odbyło się z ekipą z Suchej Beskidzkiej, osłabiony damski skład Tytusa, nie poddał się, a Jagoda Szostak poprowadziła dziewczyny w pięknym stylu do zwycięstwa 18:8, osiągając PIERWSZE MIEJSCE w REJONIE. Gratulacje dziewczyny!

Chłopcy reprezentowali Naszą Szkołę w składzie:
1. Maciej Cichoń 1C
2. Filip Burzyński 2B
3. Bartosz Kalemba 1T
4. Filip Rapacz 1G
5. Andrzej Flaga 1G

Pierwszy mecz również był najtrudniejszy. Odbyła się zacięta walka z drużyną z Zakopanego, wynik nie był przesądzony do samego końca, ale na 3 sekundy przed końcem Maciej Cichoń, został sfaulowany i celnie trafił z rzutu osobistego, wygrywając cały mecz 1 punktem. Chłopcy rozegrali jeszcze 2 spotkania z drużyną z Suchej Beskidzką oraz z Nowego Targu. W obydwu spotkaniach, rewelacyjna gra Maćka Cichonia z klasy 1 C i jego celne rzuty zza linii oddalonej od kosza o 6 metrów 75 centymetrów spowodowały zdobycie Mistrzostwa koszykówki 3×3 w naszym REJONIE!  Wspaniała gra chłopaki!!
Zawody prowadziła pani profesor Elżbieta Gablankowska pod nieobecność pani profesor Agnieszki Maciuszek.
Obydwie ekipy Tytusa otrzymały awans do Finałów Małopolskiej Licealiady Koszykówki 3×3, które odbędą się 29 listopada w hali sportowej MDS TOSiR w Tarnowie Mościcach.
Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!!

Tekst i zdjęcia: A.Maciuszek, E.Gablankowska

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook