• Początek
  • Sukcesy
  • „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – o sukcesach i rozwoju kadry MSG

„Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie” – o sukcesach i rozwoju kadry MSG

Nie od dziś wiadomo, że dobry nauczyciel uczy, ale najlepszy inspiruje. Cieszymy się, że nie tylko uczniowie mają szansę na rozwój w naszej szkole. Doskonalenie zawodowe i realizacja pasji to działania podejmowane również przez nauczycieli. Jesteśmy dumni, że swoim profesjonalizmem oraz entuzjazmem zarażają młode pokolenie!

Certyfikat językowy Delf

 

 

Elżbieta Brzozowska – Trojnar  – nauczycielka języka francuskiego –  uzyskała tytuł egzaminatora i korektora egzaminów DELF. DELF (Diplôme d’études en langue française) to oficjalny, międzynarodowy certyfikat językowy, potwierdzający znajomość języka francuskiego przez osoby, dla których język ten nie jest ojczystym. Certyfikat ten jest jednym z dwóch dyplomów ustanowionych przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jesteśmy pewni, że dzięki dodatkowym kwalifikacjom uzyskanym przez Panią Brzozowską – Trojnar świadomość   uczniów na temat tego przydatnego egzaminu wzrośnie, a być może i chętnych do zdawania matury z języka francuskiego przybędzie.

Więcej szczegółów TUTAJ

 

 

Katarzyna Żak – nauczycielka języka polskiego – właśnie wydała swoją kolejną książkę zatytułowaną „Katalizatorzy”. Jak sama twierdzi jest  „pisarką hobbystką. Uparcie trzyma się science-fiction i kryminału, choć jako czytelniczka posiada wybitnie eklektyczny gust. W swoich tekstach lubi wędrować przez obce światy, które zawsze potrafią czymś zaskoczyć. W rzeczywistości z równym entuzjazmem przemierza zarówno górskie szlaki, jak i wszelakie muzea. Lubi spoglądać na otoczenie przez pryzmat obiektywu fotograficznego, każdy dzień zaczyna od kawy i próbuje nie uśmiercić swoich dwóch storczyków. Jak na razie się udaje…”  My liczymy na to, że lekcje z Panią Żak będą orbitować bardziej wokół science – fiction niż krwawego kryminału
Więcej szczegółów TUTAJ

niebieska okładka ksiązki zatytułowanej katalizatorzy
zrzut z ekranu The International Visitor Leadership Program

 

 

Dariusz Martynowicz – nauczyciel języka polskiego –  jest jednym z 6 nauczycieli z całej Polski, którzy zostali wybrani przez U.S. Embassy Warsaw i Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO) do prestiżowego programu International Visitor Leadership Program, poświęconemu “Inclusion and Respect at Local Communities” i poleci w sierpniu 2022 roku do Stanów Zjednoczonych. Podczas wizyty będzie poznawał społeczeństwo i kulturę USA oraz brał udział w warsztatach poświęconych budowaniu współpracy i tolerancji w lokalnych społecznościach. Mamy nadzieję, że po powrocie czeka nas wspaniały projekt realizowany w Małopolskiej Szkole Gościnności. To efekt wyróżnienia i nagrody specjalnej w konkursie im. Ireny Sendlerowej.

Więcej szczegółów TUTAJ

 

 

Agnieszka Maciuszek – nauczycielka edukacji dla bezpieczeństwa i wychowania fizycznego – otrzymała medal „Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju” – najwyższe wyróżnienie dla działaczy społecznych i osób, które przyczyniły się do rozwoju Ligi Obrony Kraju, stowarzyszenia współpracującego z Ministerstwem Obrony Narodowej. Liga Obrony Kraju jest ogólnopolskim, patriotycznym stowarzyszeniem skupiającym w swych szeregach obywateli, dążących do umocnienia obronności Rzeczypospolitej Polskiej oraz gotowych do jej obrony, kultywując tradycje narodowe i tradycje oręża polskiego. Pani Maciuszek brązowy medal otrzymała za propagowanie postaw patriotycznych,  jak również za osiągnięcia w przygotowaniu uczniów do zawodów strzeleckich, turniejów proobronnych, konkursów oraz za zaangażowanie i pracę. Gratulujemy Pani Maciuszek!

Więcej szczegółów TUAJ

Widok na dyplom i medal Ligii Obrony Kraju
Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook