Sukces Szymona Woźniczki w Ogólnopolskim Konkursie Geologiczno- Środowiskowym „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro.”

plakat prezentujący widok na jaskinie i nietoperza z tytułem konkursu

Jest nam bardzo miło poinformować, że uczeń klasy 2Tp – Szymon Woźniczka zakwalifikował się do II etapu półfinału regionalnego XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno- Środowiskowego  „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro.”, który w tym roku odbywa się pod hasłem:  „TAJEMNICZY ŚWIAT JASKIŃ”.

Szymon Woźniczka jest jednym z 6 laureatów (z województwa małopolskiego i podkarpackiego), który weźmie udział w testach wiedzy geologicznej i zawalczy o finał ogólnopolski.

Konkurs Wiedzy Geologicznej organizowany jest przez Państwowy Instytut Geologiczny oraz Państwowy Instytut Badawczy i składa się z trzech etapów:

I etap półfinału regionalnego

Polega na samodzielnym przygotowaniu pracy pisemnej na jeden z trzech tematów. W tym etapie wyłonionych zostanie 6 najlepszych prac, których autorzy zakwalifikowani zostaną do II etapu półfinałów.

Tegoroczne tematy prac to:widok na twarz ucznia

1. Moje spotkanie z krasem
  2. Jaskinia -otwarta księga wiedzy
  3. Jaskinie –jak sprawić, aby to, co stworzyła natura nadal istniało

Szymon wybrał temat 2 – „Jaskinia – otwarta księga wiedzy” i napisał pracę zatytułowaną „Prehistoryczna astronomia od A do Z – Nieoczywiste tajniki geologii, które zmieniły postrzeganie otaczającego nas świata”

II etap półfinału regionalnego

Uczniowie zakwalifikowani do udziału w II etapie konkursu wezmą udział w testach wiedzy geologicznej przeprowadzonych oddzielnie dla każdej kategorii wiekowej. Testy odbędą się online. II etap rywalizacji wyłoni laureatów półfinałów.

Finał ogólnopolski

Polegać będzie na rywalizacji zwycięzców półfinałów z poszczególnych regionów w testach lub turniejach wiedzy geologicznej. Testy/turnieje odbędą się online.

Serdecznie gratulujemy Szymonowi i życzymy sukcesów na dalszych etapach konkursu!

Opiekunem merytorycznym Szymona jest mgr Sławomir Maślanka.