Święto Małopolskiej Szkoły Gościnności

W czwartek, 22 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia Roku Jubileuszowego 60-lecia Zespołu Szkół – Małopolska Szkoła Gościnności imienia Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach. W wydarzeniu uczestniczyli starosta myślenicki Józef Tomal, zastępca burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Mateusz Suder, radny województwa Stanisław Bisztyga, dyrektor Orbis Joanna Kłeczek Kacza i wielu przyjaciół szkoły.

Uroczystą akademię otworzył dyrektor szkoły Andrzej Pawlikowski zapraszając gości na film przedstawiający historię szkoły. Była to okazja do spojrzenia w przeszłość, przywołania pamięci o zdarzeniach i ludziach współtworzących placówkę. Następnie goście mogli posłuchać wywiadów z absolwentami naszej szkoły, ich wspomnień o nauczycielach oraz wydarzeniach, które im najbardziej utkwiły w pamięci.

Wspomnienia historii „Jubilatki” przeplatane były częścią artystyczną, wspaniałym wykonaniem wielu piosenek przez nasze uczennice oraz występem Zespołu Regionalnego Banda Burka z Wiśniowej.

Cześć artystyczną zakończyło odczytanie listy licznych wydarzeń, sukcesów z dziedziny: nauki, sportu, kultury, które wydarzyły się w roku jubileuszowym. Na koniec Pan Dyrektor Andrzej Pawlikowski wspomniał o wydarzeniu, które w naszej szkole nie miało jeszcze miejsca, o wielkim sukcesie: przyznaniu środków z programu Erasmus+ na realizacje praktyk dla naszych uczniów w Portugalii i Hiszpani.

Po części artystycznej przyszedł czas na życzenia, od posła na Sejm RP Władysława Kurowskiego, od wojewody krakowskiego pana Łukasza Kmity. Na scenie życzenia składali zaproszeni goście.

Na zakończenie wszyscy zgromadzeni zaśpiewali 100 lat naszej Szanownej jubilatce i udali się na poczęstunek w szkolnej restauracji.

Akademie i poczęstunek przygotowali uczniowie MSG pod nadzorem nauczycieli naszej szkoły.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook