Światowy Dzień Turystyki – „Turystyka wzbogaca”

27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki, ustanowiony w 1979 roku przez wyspecjalizowaną organizację ONZ (UNWTO). Celem tego dnia jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki w ramach społeczności międzynarodowej i pokazania jak wpływa na wartości społeczne kulturowe i polityczne i ekonomiczne na całym świecie. Turystyka nie jest tylko doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale jest także sprawdzoną metodą poznawania. 

W myśl Tegorocznego hasła „Turystyka wzbogaca” uczniowie klasy 3T z opiekunami  P. Aldoną Walas i P. Karolem Nowak odbyli pieszą wycieczkę wokół Myślenic i wzięli udział w cyklu spotkań z osobami i instytucjami odpowiadającymi za promowanie walorów turystycznych Myślenic.  Grupa odwiedziła Punkt Informacji Turystycznej w MOKiS Myślenice gdzie odbyły się zawodowe warsztaty. Następnie w UMiG Myślenice spotkała się z Burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice oraz pracownikami Wydziału Promocji Współpracy Kultury i Sportu. 

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook