• Początek
  • News

„Małopolska Chmura Edukacyjna” – dodatkowy zastrzyk wiedzy.

To już czwarta edycja projektu pn. „Małopolska Chmura Edukacyjna 2020/2021 w Zespole Szkół- Małopolska Szkoła Gościnności im. T. Chałubińskiego w Myślenicach”

Tym razem uczniowie klas Liceum Ogólnokształcącego mają okazję zdobywać w formie on-line dodatkową wiedzę w obszarze: języka angielskiego (zajęcia on-line oraz koło naukowe), matematyki (on-line) oraz geografii (koło naukowe). Do projektu przystąpiło w tym roku szkolnym 40. uczestników. Zajęcia są bezpłatne, a ich głównym celem jest podniesienie kompetencji kluczowych uczniów. W ramach każdego obszaru tematycznego jest realizowane po 30 godz. dydaktycznych zajęć, które kończą się w maju br, a sam projekt potrwa do końca czerwca. Z tej dodatkowej formy wsparcia skorzystali uczniowie, którzy wybrali rozszerzenia na maturze, z w/w przedmiotów nauczania.

Współpraca z uczelniami wyższymi min. takimi jak Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo Hutnicza czy Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie

z pewnością przyczyni się do podniesienia wiedzy uczniów, ale również pozwoli poczuć smak i klimat studiów wyższych, co będzie z pewnością cennym doświadczeniem w kolejnym etapie edukacji. Po zakończeniu projektu każdy uczestnik którego pretest wykazał progres wiedzy otrzyma Certyfikat. Projekt  realizowany ze środków UE oraz Województwa Małopolskiego na kwotę 42 997,43 zł.