Śladami Jana Pawła II w Małopolsce

Chcąc uczcić pamięć o Janie Pawle II uczniowie Małopolskiej Szkoły Gościnności wybrali się Jego śladami. Wyjazd pielgrzymkowo-modlitewny obejmował dwie miejscowości, z którymi Papież był związany: Kalwaria i Wadowice.

W  Sanktuarium Maryjno- Pasyjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej przed obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej uczniowie powierzali się Maryi, a w Bazylice uczestniczyli w Eucharystii sprawowanej przez Ojców Bernardynów. W ten sposób realizowali życzenie Papieża, który w 1979 będąc w Kalwarii powiedział tak: „A jeśli do czego pragnę was zachęcić i zapalić, to abyście nie przestali nawiedzać tego sanktuarium”

Są takie miejsca, które wpisują się w dziedzictwo Jana Pawła II. Tym miejscem jest niewątpliwie Jego rodzinny dom, który obecnie spełnia funkcję muzealną pod nazwą: Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego w Wadowicach. Tam młodzież miała okazję zgłębiać życie i nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II, którego pontyfikat i przesłanie zajmuje wyjątkowe miejsce w polskim dziedzictwie narodowym.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook