IV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Gastronomiczno–Hotelarskiej

Technik hotelarstwa – uczennice Małopolskiej Szkoły Gościnności

TO ZAWODOWCY!

Uczennice Technikum Turystyczno–Gastronomicznego Sylwia Gicala oraz Wiktoria Klimas zdobyły pierwsze i drugie miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Gastronomiczno–Hotelarskiej w Wadowicach. Został on przeprowadzony w hotelu Badura w Wadowicach, a więc w rzeczywistych warunkach pracy hotelarza. Konkurs stanowi formę szkolenia i podnoszenia umiejętności zawodowych dla uczniów szkół hotelarskich. Nasze uczennice konkurowały w wieloetapowej rywalizacji. Kolejno były to:

• autoprezentacja, w której należało zaprezentować swoją osobę, ujmując predyspozycje zawodowe, zainteresowania, szkołę i region,
  • test wiedzy z zakresu kwalifikacji zawodowej,
  • zadania praktyczne z zakresu obsługi konsumenta, obsługi gościa hotelowej  recepcji  w języku angielskim, techniki ścielenia łóżka hotelowego zgodnie z procedurami obowiązującymi w hotelu.

Gratulujemy Sylwii i Wiktorii zwycięstwa, życzymy dalszych sukcesów.

Uczennice pracowały pod kierunkiem nauczycieli przedmiotów zawodowych.