Ruszyła kolejna edycja kursu kosmetycznego w MSG.

Weekend poprzedzający początek ferii 2024 był pracowity dla 26. kandydatek na dyplomowane kosmetyczki, a to za sprawą uruchomienia w ZS MSG nowej edycji kwalifikacyjnego kursu zawodowego FRK.04 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych w zawodzie technik usług kosmetycznych.

Kurs kwalifikacyjny FRK.04 to możliwość nabycia przez osoby dorosłe (bez względu na wykształcenie) nowego zawodu bądź zdobycia nowej kwalifikacji lub przebranżowienia się w związku z dynamiką rynku pracy. Małopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego daje możliwość uzyskanie kwalifikacji w 1,5 roku i to bezpłatnie!

Szkoła podsiada cztery pracownie zajęć praktycznych, które tętnią życiem w weekendy, bo w takim trybie odbywa się kształcenie. Panie w ramach zdobycia nowej kwalifikacji oprócz zajęć stacjonarnych na kursie, muszą odbyć 140 godzinne praktyki zawodowe w gabinetach kosmetycznych, zdobyć zaliczenia poszczególnych przedmiotów nauczania, a na końcu zdać egzamin państwowy (teoretyczny i praktyczny).

Niewątpliwym atutem kształcenia przyszłych „kosmetyczek” w placówce jest doświadczona i wymagająca kadra wykładowców, duża ilość zajęć praktycznych, dobrze wyposażone pracownie z zapleczem oraz bezpłatne pomoce dydaktyczne w postaci średniej i wysokiej klasy kosmetyków, które są niezbędne do przeprowadzania zabiegów podczas zajęć. Zdawalność egzaminów zawodowych w myślenickiej „szkole kosmetycznej” jest wysoka i plasuje się powyżej średniej w Polsce, co przekłada się na rozwój zawodowy absolwentek i ich sukces w biznesie.

Tekst + foto: Ryszard Jacek Róg

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook