• Początek
  • Aktualności
  • Piłka z głową. Współpraca Małopolskiej Szkoły Gościnności i Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków.

Piłka z głową. Współpraca Małopolskiej Szkoły Gościnności i Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków.

1 września 2020 roku naukę w Małopolskiej Szkole gościnności rozpoczęli młodzi Wiślacy, dołączając do nowopowstałego oddziału sportowego o profilu piłka nożna, która liczy 22 uczniów. 13 z nich stanowią młodzi zawodnicy Białej Gwiazdy, którzy pod bacznym okiem wykwalifikowanych trenerów zarówno szkolnych, jak i Wisły Kraków SA zdobywają doświadczenie na murawie.   Jest to pierwszy taki projekt Małopolskiej Szkoły Gościnności oraz Akademii Piłkarskiej Wisły Kraków, a rok szkolny 2020/2021 przyniósł pierwszą jego edycję.

Wychowawcą klasy objętej patronatem Wisły Kraków SA, która ma już za sobą pierwszy semestr nauki jest Szymon Przęczek – nauczyciel wychowania fizycznego, trener piłki nożnej, który sam jest absolwentem myślenickiego„Tytusa”.

Dwóch młodych chłopców w czerwonych koszulkach sportowych z logotypem Wisły Karków

W klasie są uczniowie, którzy na co dzień łączą naukę ze sportem. Mamy 15 chłopaków, z czego 13 jest zawodnikami Wisły, natomiast dwóch pozostałych trenuje w lokalnych klubach. Wśród nas nie brakuje również dziewcząt, których na chwilę obecną jest 7. Są to zawodniczki miejscowego klubu Respekt Myślenice. Bardzo się cieszę, że projekt klasy sportowej jest realizowany w naszej szkole. Jest to dla mnie nowe, a zarazem cenne doświadczenie, bo po raz pierwszy mogę być wychowawcą klasy i mogę poznawać nowe osoby, które wiążą swoją przyszłość ze sportem – powiedział nauczyciel i dodał, że jest w stałym kontakcie z trenerem Marcinem Plutą.
Oczywiście, z trenerem Plutą jesteśmy w stałym kontakcie, rozmawiamy i konsultujemy osiągnięcia zawodników, ich możliwości. Wspieramy się wzajemnie doświadczeniem i wiedzą, które posiadamy, by zapewnić uczniom jak najlepszy rozwój – dodał wychowawca.

Właśnie dobiegł koniec pierwszego semestru w Małopolskiej Szkole Gościnności i nadszedł czas pierwszych podsumowań. Wygląda na to, że pomysł okazał się trafiony. Zresztą, przekonajcie się sami.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook