Wiem, co jem! Paulina Burkat z klasy 4g na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Żywności.

Uczennca i nauczycielka w maseczkach na tle rollupów MSG

W bieżącym roku szkolnym Olimpiada Wiedzy o Żywności odbywała się pod patronatem Katedry Jakości i Bezpieczeństwa Żywności Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

 Do etapu centralnego zakwalifikowało się 63 uczniów z 22 szkół. W dniach 18- 19 marca miały miejsce zmagania  finałowe. Po napisaniu testu  wyłoniona grupa 13 laureatów uczestniczyła w quizie a następnie  szóstka najlepszych uczestników udzielała odpowiedzi ustnych na pytania konkursowe.  Wśród zwycięzców 3 miejsce w OGÓLNOPOLSKIM ETAPIE OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWNOŚCI zdobyła Paulina Burkat z klasy 4G .

 Cele  Olimpiady to podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami produkcji żywności, konfrontacja możliwości osiągnięć uczniów z różnych szkół oraz rozwijanie współpracy pomiędzy szkołami.

Olimpiada jest organizowana dla uczniów kształcących się w szkole średniej, których ciekawi przebieg i kontrola jakości procesów technologicznych wytwarzania produktów spożywczych, a także magazynowanie surowców,  oraz ocena jakości półproduktów i gotowych wyrobów, jak również ich spedycja. Udział w olimpiadzie jest sprawdzeniem wiedzy i umiejętności nabytych podczas pracy z nauczycielem oraz wynikających z rozwoju własnych pasji. Finaliści otrzymują  cenne nagrody rzeczowe,  otrzymują zaświadczenie, na podstawie którego są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego ich kwalifikacje w zawodzie oraz indeksy na wyższe uczelnie w całym kraju.

Serdecznie gratulujemy Paulinie i życzymy powodzenia na maturze!

Opiekunem merytorycznym Pauliny była mgr inż. Barbara Latocha

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook