Praktycznie najlepsi!

 

Kolejna Olimpiada Zwolnieni z Teorii za nami i kolejny sukces uczniów Małopolskiej Szkoły Gościnności! 3 Srebrne Wilki, nominacje do złotego, 1 miejsce w Małopolsce i 11 w rankingu szkół z całej Polski. Zwolnieni z Teorii to praktyczna ogólnopolska olimpiada dla szkół średnich, w ramach której uczniowie sami realizują projekty społeczne. Zdobywają przy tym praktyczne umiejętności potrzebne na rynku pracy, uczą się zarządzania, pracy zespołowej, komunikacji, rozwiązywania problemów oraz zdobywają międzynarodowe certyfikaty pomocne przy szukaniu pracy lub rekrutacji na studia.

Różowy plakat z twarzą ucznia

W tym roku uczniowie Małopolskiej Szkoły Gościnności stworzyli 9 różnych projektów: GreenAlert, Actually I can!, Światło w sobie mam, Działaj sercem 2020, Świat Motyli, Dostrzec Człowieczeństwo, Nie czekaj – Ratuj!, Młodzi Dla Natury, Baby Chemist. Nagrodzone Srebrnym Wilkiem zostały trzy z nich – Dostrzec Człowieczeństwo, Młodzi Dla Natury, i NIE CZEKAJ – RATUJ!, które ponadto walczą o najwyższe wyróżnienie, czyli Złote Wilki.

Małopolska Szkoła Gościnności od 5 lat uczestniczy w tej niezwykłej olimpiadzie. Do tej pory uczniowie pod czujnym okiem opiekunów opracowali ponad 50 różnych projektów. Można śmiało stwierdzić, że ZS MSG prezentuje poziom ekspercki z najwyższą liczbą certyfikowanych w ramach ZzT nauczycieli.  Co roku pomysłowość uczniów zaskakuje – tylko w tej edycji projekty dotyczyły ekologii, społeczności lokalnej, społeczeństwa obywatelskiego, czy edukacji. Co ciekawe, Dostrzec Człowieczeństwo to projekt prowadzony poraz pierwszy tylko przez chłopców. O każdym z projektów można poczytać na dedykowanych fanpejdżach na FB.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy, a  nauczycielom zaangażowanym w pomoc przy realizowaniu projektów – Krzysztofowi Herodowi, Sławomirowi Maślance, Krzysztofowi Sorockiemu, Cecylii Warchał, Szymonowi Przęczkowi, Agnieszce Maciuszek, Annie Sternal, Karinie Chlebdzie i Justynie Piechnik – dziękujemy!

Tekst: Justyna Piechnik
Grafika: Zwolnieni z Teorii

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook