Piłka w grze

Województwo Małopolskie i Wisła Kraków SA podpisały umowę o współpracy, na mocy której w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach powstanie klasa o profilu piłki nożnej.

Współpraca obu podmiotów trwała od dłuższego czasu, a umowa tylko ją usystematyzowała. Obie strony wiedzą, że młodzi zawodnicy rozwijają się nie tylko na boisku, ale także poza nim. Na mocy podpisanego dokumentu od 1 września w Małopolskiej Szkole Gościnności zostanie utworzona klasa licealna o profilu sportowym, dzięki czemu piłkarze młodzieżowych zespołów „Białej Gwiazdy” będą uczęszczali do renomowanej placówki, słynącej z wysokiego poziomu nauczania.

Oferta szkoły, a w ślad za nią jakość kształcenia, będzie jeszcze lepsza. Liczę na duże zainteresowanie ze względu na znakomitą kadrę trenerską Wisły i świetnie przygotowane boiska w Myślenicach. Już teraz zapraszam do rekrutacji

– zachęca Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

1 lipca Akademia Wisły Kraków formalnie znalazła się pod skrzydłami piłkarskiej spółki. Niewątpliwym atutem Małopolskiej Szkoły Gościnności jest jej lokalizacja. Szkoła jest blisko bazy szkoleniowej Wisły, gdzie trenują drużyny U-17 i U-18. Młodzi piłkarze będą zakwaterowani w szkolnym internacie, w komfortowych warunkach do spędzenia wolnego czasu oraz odpowiedniego przygotowania się do nauki i treningów.

 

Od wielu lat współpracujemy z klubami sportowymi z Małopolski, co jest dobrą praktyką. Realizowaliśmy projekty promocyjne z koszykarkami Wisły Kraków, teraz po raz pierwszy nawiązaliśmy współpracę ze sportową spółką Wisły. Utworzenie klasy sportowej jest szansą dla zdolnych adeptów piłkarskich, chcących reprezentować „Białą Gwiazdę”

– zaznacza wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

Umowa jest uzupełnieniem programu Małopolska Infrastruktura Rekreacyjno-Sportowa. Tylko w tym roku pomożemy 102 obiektom, działającym przy szkołach. To właśnie tam najbardziej utalentowani stawiają swoje pierwsze sportowe kroki

– podkreśla wicemarszałek Urynowicz

Dwóch mężczyzn i kobieta siedzą przy biurku i podpisuja dokument

Podpisy pod dokumentem parafowali Marta Malec-Lech i Tomasz Urynowicz, reprezentujący Zarząd Województwa Małopolskiego oraz Dawid Błaszczykowski, prezes Wisły Kraków SA. W uroczystości podpisania stosownych dokumentów wzięli również udział Stanisław Bisztyga i Rafał Kosowski, radni województwa oraz Dariusz Styrna, dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Jerzy Niedenthal, dyrektor Małopolskiej Szkoły Gościnności i Anna Ambroży, wicedyrektor ds. promocji i rozwoju Małopolskiej Szkoły Gościnności.

Mężczyzna udziela wywiadu

Dziękujemy pani marszałek i panu marszałkowi za złożenie podpisu pod umową, niezwykle istotną dla wiślackiej młodzieży. Cieszymy się, że na starcie funkcjonowania Akademii zawarliśmy porozumienie z tak ważnym partnerem. Mamy nadzieję na dobry początek wspólnych działań, podkreślających jedność Wisły, Krakowa, Myślenic i Małopolski – zauważa prezes Dawid Błaszczykowski.

Odczuwam wielką radość z zakończenia długo przygotowywanego projektu. Z wielkim entuzjazmem i energią otworzymy nową klasę o profilu piłkarskim z początkiem roku szkolnego. To będzie nowe doświadczenie, ale jestem przekonany, że z takim partnerem jak Wisła, przyniesie obopólne korzyści – podsumował dyrektor Jerzy Niedenthal.

 

Tekst: Biuro Prasowe UMWM
Grafika: Biuro Prasowe UMWM/ Karolina Bednarz Fotografia

Grupa ludzi na tle ścianek wystawienniczych z podpisana umową
Dwóch mężczyzn ściskających dłonie
Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook