Mistrzostwa Polski Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2020

Dwie uczennice na tle ścianki wystawienniczej Expo Sweet 2020

Uczennice Wioletta Moryc oraz Katarzyna Sobczak z klasy 4G zajęły 8 miejsce w Mistrzostwach Polski Szkół Cukierniczych EXPO SWEET 2020.

Temat przewodni tegorocznych mistrzostw to „IGRZYSKA OLIMPIJSKIE”.

Celem konkursu jest popularyzacja zawodu cukiernika wśród młodzieży i wyłonienie najzdolniejszych uczniów, którzy w przyszłości zachwycą nas swoim zaangażowaniem i fachowością w zawodzie. Imprezę objęły patronatem najważniejsze pisma branżowe, a oceny prac konkursowych dokonali wykwalifikowani sędziowie.

Zmagania odbyły się dwuetapowo; w eliminacjach wstępnych, na podstawie receptury i zdjęć tortów wyłoniono 12 finalistów, którzy 26 lutego, podczas największych Targów Cukierniczych i Lodziarskich wzięli udział w mistrzowskich zmaganiach przed licznie zgromadzoną publicznością .

Tort „Światło zwycięstwa” przygotowany przez Wiolettę i Kasię zajął 8 miejsce. Gratulujemy i życzymy Maturzystkom wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym!

Tekst i zdjęcia: B. Latocha

Stół prezydialny jury konkursu cukierniczego Expo Sweet 2020
Tort w kształcie znicza olimpijskiego w kolorze złota, brązu i czerwieni
Uczennice wraz z nauczycielem w strojach kucharskich pozują na tle ścianki wystawienniczej Expo Sweet 2020