Podsumowanie sukcesów sportowych 2020/2021

Powiatowe  zawody  w  sztafetowych  biegach  przełajowych –  1.X.2020 r.

Biegi przełajowe , to dyscyplina, w której co rok obie reprezentacje naszej szkoły wygrywają zawody powiatowe i awansują do Licealiady Wojewódzkiej. Nie inaczej było w tym roku szkolnym. Jednak pandemia spowodowała, że na kilka dni przed zawodami wojewódzkimi, odwołano zajęcia w szkołach i impreza sportowa nie odbyła się. W ubiegłym roku szkolnym 2019/2020 dziewczęta  zdobyły mistrzostwo Małopolski i były na zawodach ogólnopolskich.

Powiatowa Licealiada odbyła się na plaży trawiastej na Zarabiu 1 października 2021. Były 2 sztafety dziewcząt i jedna chłopców. Pierwsza reprezentacja zajęła I miejsce, a druga II miejsce. Chłopcy byli na II miejscu.

Kędzior Julia 2H, Wierzycka Sabina 3G, Uziel Nicola 2D, Mirochna Beata 3A,Topa Natalia 3A,Rypel Klaudia 2Gg – I miejsce

Dochniak Izabela 1D, Hajduk Milena 1D, Starzak Weronika 2A, Myszka Julia 1G, Murzyn Wiktoria 1Gg, Szostak Jagoda 2A – II miejsce

Jan Kordeczka 2G, Obajtek Dawid2G , Kuc Mateusz 2G,Mróz Konrad 2Kg, Opryszek Jakub 2E , Depta Kacper 2T, Mizera Adrian 2G – II miejsce

Opiekun reprezentacji dziewcząt : p. Elżbieta Gablankowska ; chłopców: p. Agnieszka Maciuszek

Powiatowa licealiada w biegach drużynowych

Zawody powiatowe w drużynowych biegach przełajowych odbyły się 1 czerwca br. na Zarabiu. Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę biegały w składzie:

Opiekun dziewcząt: p. Elżbieta Gablankowska

Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce. Chłopcy ZS MSG pokonali przeciwników i zdobyli mistrzostwo powiatu w składzie:

opiekun: p. Szymon Przęczek

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy awansowali do zawodów rangi wojewódzkiej.

Piłkarze ZS MSG mistrzami powiatu

9 czerwca 2021 w Dobczycach odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Nożnej Chłopców. Reprezentanci naszej szkoły zajęli 1 miejsce, pokonując ZS Dobczyce (8:0) i ZS Sułkowice (3:2). Opiekunem zespołu był p. Artur Madej.

Przeciąganie liny

Po raz pierwszy w Myślenicach, 21 czerwca rozegrano powiatowe zawody szkół podstawowych i średnich w przeciąganiu liny o puchar Pana Starosty.

Dziewczęta ZS MSG zajęły 1 miejsce, a chłopcy drugie.

Opiekunem zawodników był p. Szymon Przęczek.

Siatkówka plażowa - mistrzostwo i wicemistrzostwo powiatu

11.06.2021 na myślenickich „błoniach” odbyła się Powiatowa Licealiada w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców. Dziewczęta startowały w składzie: Natalia Mirek 2D, Weronika Paryła 2A i Natalia Łętocha 2A. Po wygranym meczu z drużyną ZSTE, uległy w zaciętym meczu siatkarkom ZSO i uplasowały się na II miejscu. Nastomiast chłopcy: Maksymilian Kowalik 2A ,Karol Kot 2A i Konrad Kozak 2G wygrali mecz z zawodnikami ZSO, zajęli I miejsce w powiecie, uzyskali awans do zawodów wojewódzkich. Opiekunem obydwu zespołów była p. Elżbieta Gablankowska.

Wicemistrzowie województwa

Reprezentanci naszej szkoły, uczniowie klasy IIA  – Maksymilian Kowalik i Karol Kot uczestniczyli w w Chrzanowie 22.06.2021 w Małopolskiej Licealiadzie w Siatkówce Plażowej Chłopców. W zawodach wystartowały drużyny z 7 szkół ponadpodstawowych: z Kęt, Gromnika, Andrychowa, Limanowej, Suchej Beskidzkiej i Tarnowa. Maks i Karol odnieśli duży sukces, zajęli II miejsce, przegrywając  jedynie w finale z drużyną z Kęt. Uczniowie i opiekun otrzymali srebrne medale, puchar i dyplom. Zespół prowadziła p. Elżbieta Gablankowska.

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Gablankowska