Podsumowanie sukcesów sportowych 2020/2021

Powiatowe  zawody  w  sztafetowych  biegach  przełajowych –  1.X.2020 r.

Biegi przełajowe , to dyscyplina, w której co rok obie reprezentacje naszej szkoły wygrywają zawody powiatowe i awansują do Licealiady Wojewódzkiej. Nie inaczej było w tym roku szkolnym. Jednak pandemia spowodowała, że na kilka dni przed zawodami wojewódzkimi, odwołano zajęcia w szkołach i impreza sportowa nie odbyła się. W ubiegłym roku szkolnym 2019/2020 dziewczęta  zdobyły mistrzostwo Małopolski i były na zawodach ogólnopolskich.

Powiatowa Licealiada odbyła się na plaży trawiastej na Zarabiu 1 października 2021. Były 2 sztafety dziewcząt i jedna chłopców. Pierwsza reprezentacja zajęła I miejsce, a druga II miejsce. Chłopcy byli na II miejscu.

Kędzior Julia 2H, Wierzycka Sabina 3G, Uziel Nicola 2D, Mirochna Beata 3A,Topa Natalia 3A,Rypel Klaudia 2Gg – I miejsce

Dochniak Izabela 1D, Hajduk Milena 1D, Starzak Weronika 2A, Myszka Julia 1G, Murzyn Wiktoria 1Gg, Szostak Jagoda 2A – II miejsce

Jan Kordeczka 2G, Obajtek Dawid2G , Kuc Mateusz 2G,Mróz Konrad 2Kg, Opryszek Jakub 2E , Depta Kacper 2T, Mizera Adrian 2G – II miejsce

Opiekun reprezentacji dziewcząt : p. Elżbieta Gablankowska ; chłopców: p. Agnieszka Maciuszek

Powiatowa licealiada w biegach drużynowych

Zawody powiatowe w drużynowych biegach przełajowych odbyły się 1 czerwca br. na Zarabiu. Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę biegały w składzie:

 1. Rypel Klaudia 2Gg
 2. Dyduła Julia 2G
 3. Szostak Jagoda 2A
 4. Kędzior Julia 2H
 5. Szczęsnowska Marta 2T(p)
 6. Uziel Nikola 2D
 7. Starzak Weronika 2A
 8. Murzyn Wiktoria 2Gg

Opiekun dziewcząt: p. Elżbieta Gablankowska

Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce. Chłopcy ZS MSG pokonali przeciwników i zdobyli mistrzostwo powiatu w składzie:

 1. Jakub Niżnik 2B
 2. Kamil Kasperczyk 2B
 3. Jakub Fąfara 2A
 4. Oliwier Biegajło
 5. Filip Iwański
 6. Wojciech Kotulak
 7. Bartosz Juszczak 1D
 8. Damian Maciejowski 1D

opiekun: p. Szymon Przęczek

Zarówno dziewczęta jak i chłopcy awansowali do zawodów rangi wojewódzkiej.

 

Piłkarze ZS MSG mistrzami powiatu

9 czerwca 2021 w Dobczycach odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Nożnej Chłopców. Reprezentanci naszej szkoły zajęli 1 miejsce, pokonując ZS Dobczyce (8:0) i ZS Sułkowice (3:2). Opiekunem zespołu był p. Artur Madej.

Przeciąganie liny

Po raz pierwszy w Myślenicach, 21 czerwca rozegrano powiatowe zawody szkół podstawowych i średnich w przeciąganiu liny o puchar Pana Starosty.

Dziewczęta ZS MSG zajęły 1 miejsce, a chłopcy drugie.

Opiekunem zawodników był p. Szymon Przęczek.

Siatkówka plażowa - mistrzostwo i wicemistrzostwo powiatu

11.06.2021 na myślenickich „błoniach” odbyła się Powiatowa Licealiada w Siatkówce Plażowej Dziewcząt i Chłopców. Dziewczęta startowały w składzie: Natalia Mirek 2D, Weronika Paryła 2A i Natalia Łętocha 2A. Po wygranym meczu z drużyną ZSTE, uległy w zaciętym meczu siatkarkom ZSO i uplasowały się na II miejscu. Nastomiast chłopcy: Maksymilian Kowalik 2A ,Karol Kot 2A i Konrad Kozak 2G wygrali mecz z zawodnikami ZSO, zajęli I miejsce w powiecie, uzyskali awans do zawodów wojewódzkich. Opiekunem obydwu zespołów była p. Elżbieta Gablankowska.

Wicemistrzowie województwa

Reprezentanci naszej szkoły, uczniowie klasy IIA  – Maksymilian Kowalik i Karol Kot uczestniczyli w w Chrzanowie 22.06.2021 w Małopolskiej Licealiadzie w Siatkówce Plażowej Chłopców. W zawodach wystartowały drużyny z 7 szkół ponadpodstawowych: z Kęt, Gromnika, Andrychowa, Limanowej, Suchej Beskidzkiej i Tarnowa. Maks i Karol odnieśli duży sukces, zajęli II miejsce, przegrywając  jedynie w finale z drużyną z Kęt. Uczniowie i opiekun otrzymali srebrne medale, puchar i dyplom. Zespół prowadziła p. Elżbieta Gablankowska.

Tekst i zdjęcia: Elżbieta Gablankowska

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook