• Początek
  • News
  • Podsumowanie działań w ramach Zwolnionych z Teorii

Podsumowanie działań w ramach Zwolnionych z Teorii

Ukończone projekty w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii

zrzut ekranu przedstawiający informacje na temat projektu Eat Up

Eat Up – realizowany przez uczennice klasy 2 Gg A. Pęcek – Lider oraz  uczennice klasy 2Hg:

  1. Kurowska, E. Pawlik J. Reklińska

Projekt miał na celu szerzenie informacji na temat odżywiania i zaburzeń z nim związanych.

„Eat Up” o sobie:

Wraz z naszym zespołem postanowiłyśmy za nasz cel obrać świadomość o żywieniu, chcemy aby nasi rówieśnicy i nie tylko wiedzieli, co jest dobre, a co szkodzi naszemu zdrowiu, oraz rozumieli czym są zaburzenia odżywiania.

 

Uczestnicy projektu uzyskali tytuł Brązowego Wilka

Animalsi  – realizowany przez uczniów klasy 2Gg – J. Kaszubę, A. Mizerę, W. Murzyn, A. Żurek

Uczestnicy projektu angażowali się przede wszystkim w poprawę jakości życia zwierząt w schroniskach.

„Animalsi” o sobie:

Stworzyliśmy projekt o nazwie ,,Animalsi”, naszym celem była pomoc schroniskom oraz sprzątanie świata. Zorganizowaliśmy zbiórki na rzecz schronisk dla zwierząt, a z pozyskanych środków zakupiliśmy specjalistyczną karmę i wraz z rzeczami zebranymi w szkole zawieźliśmy do schroniska.  Aktywnie przyczyniliśmy się również do uprzątnięcia niektórych terenów. Według nas pomysł organizacji tego typu projektu,  był bardzo dobry, udało nam się coś dobrego zrobić w tych trudnych czasach.

Be Yourself project  – realizowany przez uczennice klasy 2 Hg – W. Dobija,  A. Jezioro, W. Korzeń, K. Szczurek

„Be Yourself” o sobie:

W ramach swojej działalności  poruszyłyśmy problemy związane z brakiem wiary w siebie oraz samoakceptacji. Wypowiedziałyśmy się także na temat fobii, hejtu, stresu, toksycznej męskości i toksycznej kobiecości. Uznałyśmy, że w dzisiejszych czasach, w których jesteśmy otaczani przez ideały przedstawiane w mediach społecznościowych, taki projekt może naprawdę komuś pomóc.
Wielu ludzi zapomina o tym, że bycie sobą jest super. Każdy z nas jest inny i nie powinniśmy się tego wstydzić. Starałyśmy się przypominać o tym naszym odbiorcom. Jesteśmy bardzo zadowolone, że zdecydowałyśmy się dołączyć do grona osób, które próbują coś zmienić. Wiele się dzięki temu nauczyłyśmy.

logo projektu czarny napis na pomarańczowym tle

Projekty zostały zrealizowane pod kierunkiem mgr. S. Maślanki

Tekst: S. Maślanka

Grafiki: źródła dostępne na stronach projektowych

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook