Obchody Dnia Patrona w ZS MSG i ślubowanie klas pierwszych

Dzień Patrona i ślubowanie klas pierwszych

W listopadzie obchodziliśmy Dzień Patrona. Tytus Chałubiński to nie tylko lekarz i profesor, to także miłośnik przyrody i Podhala, otwarty i gościnny człowiek, propagator turystyki kochający górskie wyprawy i taternictwo. Patron naszej szkoły jest postacią ponadczasową.

W Dniu Patrona w poczet społeczności szkolnej zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych. W roku szkolnym 2021/2022 nasza społeczność szkolna powiększyła swoje grono o uczniów, którzy będą zdobywać wiedzę i umiejętności w ramach czterech klas pierwszych liceum ogólnokształcącego oraz trzech klas pierwszych w technikum turystyczno-gastronomicznym.
Podczas uroczystości uczniowie klas pierwszych poznali bliżej postać patrona szkoły. Dodatkowo w tym dniu wszyscy uczniowie mogli obejrzeć prezentację o Tytusie Chałubińskim, wyświetlaną na telewizorze przy wejściu do szkoły, a odwiedzający bibliotekę mogli zobaczyć okolicznościową wystawę.

Tekst: Anna Kwinta, Agnieszka Dmytrzyk
Zdjęcia: Janusz Kaleta

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook