Narodowe Święto Niepodległości – wieczór poetycko-muzyczny

Narodowe Święto Niepodległości – wieczór poetycko-muzyczny w Małopolskiej Szkole Gościnności

Narodowe Święto Niepodległości można uczcić na różne sposoby – podczas oficjalnych spotkań, na uroczystych akademiach czy ulicach miast.Można wybrać inną też formułę, bardziej kameralną, nastrojową, ale nadal oddającą to, co w tym wydarzeniu najważniejsze – patriotyzm.

I taką oprawę miał wieczór poetycko – muzyczny, który odbył się w naszej szkole w dniu 9 listopada, niemal w przeddzień Święta Niepodległości.
Wieczorem, w nastrojowym świetle świec, śpiewaliśmy pieśni i piosenki, które zna każdy Polak, te dawne i te bardziej współczesne.Muzyka naprawdę łączy pokolenia, dlatego zgodnie, choć na różne głosy, dyrekcja, nauczyciele i uczniowie wyśpiewali najsłynniejsze teksty patriotycznych pieśni.A że warto powtórzyć takie spotkanie w przyszłym roku, zgodnym chórem orzekli wszyscy uczestnicy naszej szkolnej wieczornicy.

Organizatorami spotkania byli: mgr J. Jędrzejowska – Opioła,
mgr A. Sala