Młodzież MSG na Igrzyskach Europejskich

20 tysięcy widzów, z grupą młodzieży z MSG, na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie oglądało ceremonię otwarcia trzeciej edycji Igrzysk Europejskich. Widowisko rozpoczęło się od odegrania tradycyjnego krakowskiego hejnału. Następnie w blasku świateł i wspaniałej oprawie muzycznej uczniowie mogli zobaczyć występy grup artystycznych, które przedstawiły historie powstania państwa Polskiego, jego najwybitniejszych przedstawicieli z dziedzin nauki, kultury, sportu. Po pokazach artystycznych, w blasku świateł odbył się przemarsz przedstawicieli wszystkich reprezentacji. Sportowcy byli prowadzeni przez chorążych. Punktem kulminacyjnym było zapalenie znicza z Ogniem Pokoju. Pomimo późnej godziny zakończenia inauguracji wszyscy uczestnicy wycieczki wracali do Myślenic zadowoleni i już pytali o wyjazd na ceremonię zamknięcia igrzysk.

Rywalizacja sportowa w niektórych dyscyplinach będzie się odbywać w Myślenicach, a nasza szkoła będzie gościła uczestników dwóch dyscyplinach sportów walki – kick boxingu oraz muaythai.

Wyjazd na otwarcie Igrzysk Europejskich zorganizowała dyrekcja szkoły. Opiekunami byli: dyrektor Andrzej Pawlikowski, Barbara Firek, Katarzyna Kasperczyk, Janusz Łętocha, Maciej Łętocha.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook