Kuchnia bez granic

3 Miejsce w konkurencji cukierniczej Małopolskiego Konkursu Gastronomicznego KUCHNIA BEZ GRANIC

 W tym roku na 3 stopniu podium XXII Małopolskiego Konkursu Cukierniczego :  KUCHNIA BEZ GRANIC organizowanego w  Zespole Szkół Gastronomicznych nr. 1 w Krakowie uplasowała się Martyna Kaleta z klasy 1K!

Okazuje się, że wystarczy cukiernicza pasja, odrobina wyobraźni i zaangażowania, żeby rozwinąć skrzydła i wędrować, tworzyć i spełniać marzenia.              

Kruche tartaletki, wypełnione puszystym kremem z białej czekolady z nutą białych „michałków” spod wawelskiego grodu, w kremie – smak polskiego lasu- żelka malinowa pod chmurką orientalnego musu mango – to zwycięskie  ciastka stworzone przez Martynę i wykonane w pracowni szkolnej. Konkurs miał się odbywać dwuetapowo; po kwalifikacji na podstawie receptur i zdjęć dokumentujących wykonanie potraw,  zaplanowany był drugi etap, w którym uczestnicy pod okiem jurorów mieli wykonywać zadania konkursowe. Z powodu obostrzeń sanitarnych związanych z Covid 19, zwycięzców wyłoniono po pierwszym etapie konkursu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Opiekunem merytorycznym Martyny był p. mgr inż. Barbara Latocha.

uczennnica z dyplomem i puccharem na tle logotypu szkoły

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook