Monika Gorączko finalistką Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

grupa uczniów w maseczkach na szkolnym korytarzu

W bieżącym roku szkolnym  odbyła się już  V edycja  Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, której temat zmienny w roku szkolnym 2020/2021 brzmiał  Siły Zbrojne w systemie bezpieczeństwa narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem Olimpiady jest propagowanie wiedzy w zakresie nauk o bezpieczeństwie i nauk o obronności, kreowanie postaw patriotycznych, krzewienie zrozumienia i tolerancji wobec drugiego człowieka.

W tym roku czwórka uczniów Tytusa podjęła wyzwanie udziału w tym wydarzeniu.  W pierwszym etapie należało napisać esej na jeden z poniżej umieszczonych tematów:

  1. Tradycje oręża polskiego – wojskowy czyn zbrojny w wojnach światowych (wybrane aspekty).
  2. Ewolucja systemu dowodzenia Siłami Zbrojnymi RP po przystąpieniu do NATO.
  3. Wojska Obrony Terytorialnej a niemilitarne zagrożenia bezpieczeństwa.
  4. Udział Sił Zbrojnych RP w operacjach pokojowych i stabilizacyjnych po II wojnie światowej – rozważ problem.
  5. „Polskie serce NATO bije w Bydgoszczy”. Specjalistyczne instytucje NATO w Polsce i ich znaczenie dla funkcjonowania Sił Zbrojnych RP oraz bezpieczeństwa „flanki wschodniej” Sojuszu Północnoatlantyckiego.

 

Niżej wymieni uczniowie zakwalifikowali się do etapu okręgowego, który w tym roku  odbył  się online jednocześnie na terenie całego kraju i polegał na rozwiązaniu testu przygotowanego przez Komitet Główny Olimpiady z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie. Nasi uczniowie wspaniale poradzili sobie z tym zadaniem i przeszli do ETAPU CENTRALNEGO:

1. Monika Gorączko    1B   
2.Potaczek Wiktor       1H
3.Katarzyna Hanula     2E
4. Aneta Żernowska    2Kg.

Ostatni szczebel zmagań olimpijczyków był podzielony na 2 dni.,19 marca 192 najlepszych uczniów z wszystkich województw w kraju o  godzinie 12:00 pisało test wiedzy za pomocą platformy Testportal w swoich Komitetach Okręgowych. Nasi uczniowie pisali w VI LO w Krakowie.

20 marca 2021 r. w  godzinach 11:00-15:00 odbył  się  emocjonujący quiz z najlepsza 12 uczniów z całego kraju oraz uroczysta gala zakończenia Olimpiady na której zostało ogłoszonych 36 laureatów oraz 36 finalistów.

Relację z tego wydarzenia, ciekawe wykłady i quiz można obejrzeć tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=jhlKuddQwyQ

Ogromne gratulacje dla Moniki Gorączko,  została Finalistką  OLIMPIADY WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE I OBRONNOŚCI. 

Dla zainteresowanych uczniów tematyką Olimpiady umieszczamy stronę internetową z programem, regulaminem, testami z poprzednich edycji :

http://www.owobio.edu.pl

Opiekunami merytorycznymi tej olimpiady byli mgr Agnieszka Maciuszek oraz mgr Bogusław Janas.

Na zdjęciu od lewej: Monika Gorączko, Katarzyna Hanula, Aneta Żernowska, Wiktor Potaczek.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook