• Początek
  • Aktualności
  • Kolejny zrealizowany projekt – Warsztaty metodyczne języka polskiego dla nauczycieli polonijnych

Kolejny zrealizowany projekt – Warsztaty metodyczne języka polskiego dla nauczycieli polonijnych

Warsztaty metodyczne języka polskiego dla nauczycieli polonijnych to projekt,  który podczas 11 edycji skupił prawie 30 nauczycieli języka polskiego z Europy i Ameryki Północnej w murach Małopolskiej Szkoły Gościnności. Grupa uczestników brała udział w wykładach wygłaszanych przez wykładowców Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.  Obejmowały one obszary: metodyki nauczania języka polskiego, dydaktyki, językoznawstwa, literatury. Celem zajęć było doskonalenie warsztatu pracy nauczyciela, który zostanie zaprezentowany w polskich szkołach za granicą. Warsztaty były czasem intensywnym,  nie tylko ze względu na wielogodzinne szkolenia, ale również bogaty program wycieczek po Małopolsce.  W tym roku gościliśmy przedstawicieli szkół z Stanów Zjednoczonych, Białorusi, Ukrainy, Chorwacji, Kazachstanu, Walii, Szkocji, Anglii, Irlandii, Włoch. Mieli oni okazję wymienić się doświadczeniami oraz nawiązać przyjaźnie.

 

 

 

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook