Klasa turystyczna zdobywa Pieniny!

Choć pogoda była troszkę kapryśna, zaprawieni turyści z klasy 2T wyruszyli na podbój Pienin. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wyjazdu kolejką na Palenicę, skąd przeszliśmy przez Szafranówkę, Wysoki Wierch do Schroniska pod Dubraszką, gdzie mogliśmy podziwiać piękny wąwóz Homole. Na atrakcyjnie zaplanowanej trasie mogliśmy zobaczyć  okazałą cerkiew w Szlachtowej i zdobyć wiedzę o bogatej kulturze regionu. Popołudnie upłynęło rekreacyjnie, spędziliśmy je spacerując po parku zdrojowym w Szczawnicy. Zwieńczeniem dnia był wspólny grill spędzony przy kiełbaskach i śpiewie, młodzież miała okazję wykazać się umiejętnościami w zakresie animacji czasu wolnego.

Drugi dzień był niemniej ciekawy. Rozpoczęliśmy go od zwiedzania ruin Zamku w Czorsztynie. Odbyliśmy rejs statkiem „Halny” na drugi brzeg Jeziora Czorsztyńskiego. Atrakcyjnym punktem programu był Zamek w Niedzicy, spacerowaliśmy po koronie zapory, a także zwiedzaliśmy wnętrze elektrowni Niedzica. W drodze powrotnej  zobaczyliśmy przełom rzeki Białka, gdzie w pobliskiej jaskini w Obłazowej znaleziono najstarszy bumerang na świecie, którego wiek szacowany jest na 30 000 lat.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i odwiedzenia szkolnego Facebooka.

Opiekunowie: Sławomir Maślanka, Aneta Polewka, Wojciech Pałka

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook