Finał – Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

W dniach 24 i 25 marca odbył się centralny etap Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności organizowanej przez Uniwersytet Warszawski. Po zmaganiach w dwóch poprzednich etapach – rejonowym oraz okręgowym – Aneta Żernowska z klasy 4 KG i Monika Gorączko z klasy 3 B reprezentowały naszą szkołę na ostatnim etapie (dwa lata temu również dostały się do finału). Każda edycja ma program stały i zmienny.

Przewodni temat VII edycji to służby specjalne w RP. Trudność olimpiady polegała na opanowaniu wiedzy z szeroko pojętego bezpieczeństwa w Polsce i na świecie. Poziom olimpiady był bardzo wysoki, a różnice punktowe między uczestnikami były niewielkie.

Podczas finału, oprócz napisania testu, uczennice poszerzyły wiedzę poprzez uczestnictwo w wielu ciekawych wykładach przygotowanych przez przedstawicieli służb specjalnych, w tym AW, CBA, ABW oraz SWW, którzy byli pod wrażeniem umiejętności uczestników. Dlatego zachęcali ich, aby w przyszłości podjęli pracę w służbach bezpieczeństwa państwa.

Nasze uczennice również miały okazję usłyszeć o pracy ratownika medycznego od Marcina „Borkosia” Borkowskiego – sanitariusza i ratownika-wolontariusza, który działa w Internecie promując wiedzę związaną z bezpieczeństwem.

Udział w tej olimpiadzie wzbogacił uczestniczki o nowe doświadczenia. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Uczennice pracowały pod kierunkiem nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa mgr Agnieszki Maciuszek.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook