Festiwal Zawodów 2023

W dniach 26, 27 kwietnia 2023r. w Expo Kraków odbył się dziesiąty Festiwal Zawodów

Celem Festiwalu Zawodów była możliwość poznania przez uczniów szkół podstawowych bogatej oferty kształcenia zawodowego w Małopolsce. Na miejscu festiwalu zwiedzający mieli okazję zobaczenia prezentacji zawodów z różnych branż, porozmawiania ze starszymi kolegami kształcącymi się w danym zawodzie. Dla naszej szkoły była to wspaniała możliwość zaprezentowania oferty edukacyjnej.

Podczas wydarzenia ZS MSG W Myślenicach zaprezentowała kierunki kształcenia i zawody w:

  • Technikum Turystyczno–Gastronomicznym,
  • II Liceum Ogólnokształcącym,
  • Policealnej Szkole Turystyki i Zdrowia
  • Małopolskim Centrum Kształcenia Zawodowego

Na stoisku naszej szkoły można było m.in. zobaczyć pracę baristy, która polega na wybieraniu ziaren, parzeniu i serwowaniu kawy, na malowaniu na powierzchni kawy fantazyjnych i zachwycających rysunków, których nie powstydziłby się żaden artysta. Dobry barista jest prawdziwym mistrzem „latte art”.

W części gastronomicznej można było zasmakować kurczaka słodkie chili z nudlami i warzywami. Uczennice naszej szkoły pod okiem szefa kuchni przygotowywały potrawę, którą mogli kosztować zwiedzający. Goście mogli podejrzeć w pracy kucharza oraz personel pomocniczy. Wszyscy byli pod wrażeniem sprawnej pracy a przede wszystkim smacznego poczęstunku.

Całe stoisko przygotowane i obsługiwane było przez uczniów pod opieką nauczycieli zawodu. Dbali oni o profesjonalne wydawanie potraw oraz obsługę gości przy stoisku ZS MSG.

Zainteresowanie naszym stanowiskiem jak co roku było olbrzymie. Odwiedzili i podziwiali je nie tylko uczniowie ale również słowa uznania dochodziły do nas od innych wystawców jak i organizatorów tej imprezy.

Festiwal Zawodów jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Tegoroczna edycja odbywała się pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki, a patronat korporacyjny nad wydarzeniem objęła Telewizja Polska S.A.

Na stoisku szkołę reprezentowali Pan Dyrektor Andrzej Pawlikowski, Pan Janusz Łętocha, Pan Jacek Róg, , a pokazy obsługiwali uczniowie Anna Dymała 2G, Katarzyna Krzysztofek 2G, Paulina Michalak 2G, Aleksandra Galas 2H pod kierownictwem Pani Renaty Lebiedzkiej, Pani Kariny Chlebdy, Pani Iwony Surowiec i Pana Jakuba Frasia.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook