Do mety przybywa się tylko po to, by wyruszyć dalej… – pożegnanie absolwentów 2019

Grupa 6 uczniów nominowanych do tytułu absolwenta rokuW piątkowe popołudnie, 26 kwietnia 2019 r. pożegnaliśmy abiturientów klas trzecich II Liceum Ogólnokształcącego i klas IV Technikum Turystyczno-Gastronomicznego. Na kilka dni przed rozpoczęciem egzaminów maturalnych absolwenci odebrali świadectwa ukończenia szkoły średniej. Uroczystość była okazją do podsumowania i do wyróżnienia najlepszych uczniów. Dyrektor szkoły Jerzy Niedenthal wręczył wyróżnionym uczniom dyplomy i nagrody rzeczowe. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych oraz uczniowie zaangażowani w promocję Małopolskiej Szkoły Gościnności.

W tym roku po raz szósty wręczono nagrodę dla Absolwenta Roku. Jest to najwyższe wyróżnienie, jakie może otrzymać uczeń kończący Małopolską Szkołę Gościnności. Plebiscyt organizowany jest w celu wyłonienia najlepszego absolwenta spośród trzecich klas liceum i czwartych klas technikum. Spośród 6 nominowanych do tytułu Absolwent Roku 2019 kapituła konkursu wyłoniła dwóch zwycięzców.

NOMINOWANI

II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Dominika Batko 3A

Daniel Filipiec 3A

Dawid Kalinowski 3B

TECHNIKUM TURYSTYCZNO-GASTRONOMICZNE

Agnieszka Heliasz 4H

Izabela Kozieł 4T

Andrzej Szczepaniec 4T

Absolwent Roku 2019 LO, brunet z krótkimi włosami w czarnej koszuli.Absolwentem Roku 2019 II Liceum Ogólnokształcącego został Dawid Kalinowski z klasy 3B.

Osiągnięcia:

Laureat eliminacji finałowych (etap ogólnopolski) XX edycji  Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie – miejsce VIII (2018)

IV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej etap okręgowy, laureat II miejsca (2017)

IV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej laureat XX miejsca etapu centralnego (2017)

V Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej etap okręgowy, laureat 1 miejsca (2018)

V Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej – laureat XVIII miejsca etapu centralnego (2018)

Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie (2018)

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019

Absolwentka Roku 2019 technikum. Brunetka z długimi włosami.Absolwentem Roku 2019 Technikum Turystyczno-Gastronomicznego została Agnieszka Heliasz z klasy 4H.

Osiągnięcia:

Uczestniczka etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej (2016, 2017)

Wyróżnienie w XVII konkursie Geologiczno – Środowiskowym Muzeum Geologicznego (2016)

Uczestniczka Olimpiady Przedsiębiorczości (2017)

Wyróżnienie w szkolnym konkursie „Stół pięknie nakryty” (2018)

Stypendystka Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2017/2018

Zdjęcia: MSG