Fundacja Zwolnieni z Teorii od 2013 roku wychodzi naprzeciw edukacji szkolnej, uzupełniając ją o przestrzeń do zdobywania praktyki. Działa w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania, w ramach której robiąc prawdziwy projekt społeczny, rozwija się kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów.

Organizuje praktyczną, ogólnopolską Olimpiadę Zwolnieni z Teorii, w ramach której uczniowie sami organizują projekty społeczne. Po realizacji własnej inicjatywy uczestników prowadzi innowacyjna platforma edukacyjna. Dzięki niej wiedzą jak działać i uczą się zarządzania projektem w profesjonalny sposób.

Różowy plakat z czarno-białą twarzą i napisem zwolnieni z teorii

Od 2019 roku tworzy również platformę nauczycielską, narzędzie dające nauczycielom Zwolnionym z Teorii możliwość wspierania młodzieży w procesie projektowym.

baner z liczbami prezentującymi ilość działaczy w ramach zwolnionych z teorii
uczennice siedzące na schodach

Małopolska Szkoła Gościnności od 5 lat uczestniczy w tej niezwykłej olimpiadzie. Do tej pory uczniowie pod czujnym okiem opiekunów opracowali ponad 50 różnych projektów. Można śmiało stwierdzić, że ZS MSG prezentuje poziom ekspercki z najwyższą liczbą certyfikowanych w ramach ZzT nauczycieli.  Co roku pomysłowość uczniów zaskakuje – tylko w edycji 2020 projekty dotyczyły ekologii, społeczności lokalnej, społeczeństwa obywatelskiego, czy edukacji. Uczniowie ZS MSG stworzyli 9 różnych projektów: GreenAlert, Actually I can!, Światło w sobie mam, Działaj sercem 2020, Świat Motyli, Dostrzec Człowieczeństwo, Nie czekaj – Ratuj!, Młodzi Dla Natury, Baby Chemist. Nagrodzone Srebrnym Wilkiem zostały trzy z nich – Dostrzec Człowieczeństwo, Młodzi Dla Natury, i NIE CZEKAJ – RATUJ!Co ciekawe, Dostrzec Człowieczeństwo to projekt prowadzony poraz pierwszy tylko przez chłopców. O każdym z projektów można poczytać na dedykowanych fanpejdżach na FB.

W roku szkolnym 2020/2021 koordynatorem projektów w ramach Zwolnionych z Teorii z ramienia szkoły jest mgr Justyna Piechnik.

plakat z dziewczyną i napisem młodzi dla natury
plakat uczniów zwolnionych z teorii felcicita
logotyp przedstawiający książkę i kobietę
logotyp przedstawiający małpkę
plakat z napisem żywioły cywilizacji i czerwoną słuchawką telefoniczną
plakat przedstawiający kulę ziemska i napis green alert
plakat przedstawuający serce stworzone z małych motyli z napisem świat motyli wchodzę w to
plakat z flagami USA i napisem Acutally I can
plakat z rysunkiem oka i napisem dostrzec człowieczeństwo
plakat z dłońmi i napisem światło w sobie mam
plakat z zapisem ekg i napisem nie czekaj ratuj

Grafika: zwolnienizteorii.pl

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook