Wybory do Samorządu Uczniowskiego

na zdjęciu trzech chłopców w eleganckich strojach.19 października 2021 społeczność naszej szkoły miała możliwość uczestniczenia w publicznej debacie, która miała na celu wyłonić przewodniczącego,  zastępcę przewodniczącego oraz sekretarza Samorządu Uczniowskiego.

Do rozmowy na temat roli Samorządu w szkole oraz planów czy ewentualnych innowacji szkolnych, stanęły 3 osoby: Jakub Dziadkowiec z klasy 3 Gp, Marek Muniak z 3 Gp oraz Wiktor Kozak z klasy 2B. Całą debatę prowadzili członkowie Samorządu Szkolnego Helena Gądek i Jakub Starzak.

Po burzliwych, ale interesujących rozmowach- opartych na zasadach  dialogu i poszanowaniu wzajemnych praw, uczniowie dokonali wyboru poprzez głosowanie tajne. Najwyższy wynik wyborczy uzyskał Marek Muniak z 3Gp: 370 głosów, tym samym został przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego. Za nim uplasował się Wiktor Kozak z 2B: 207 głosów,  który będzie pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego szkoły, a Jakub Dziadkowiec przy 198 głosach będzie sekretarzem. Oddano 14 głosów nieważnych.

Nowemu Samorządowi gratulujemy i życzymy sukcesów w działaniu na rzecz społeczności szkolnej.

Tekst i zdjęcia Renata Piekarz

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook