Wolontariat uczniów MSG na Igrzyskach Europejskich

Od 21 czerwca do 2 lipca w Małopolsce odbyła się największa multidyscyplinarna impreza sportowa w Europie- EUROPEAN GAMES 2023- Igrzyska Europejskie Kraków- Małopolska. W różnych dyscyplinach sportowych zmierzyli się sportowcy z 49 państw europejskich. Polscy sportowcy zdobyli 50 medali i zajęli 6 miejsce w klasyfikacji generalnej. Impreza na tak wielką skalę nie odbyłaby się bez wolontariuszy, którzy z różnych krajów zgłosili swoją gotowość do pomocy i realizacji tak wielkiego sportowego przedsięwzięcia. Od października 2022 roku nabór na wolontariuszy, w styczniu 2023 pierwsze szkolenia, maj 2023 przydział do różnych obszarów działania, do 3 lipca realizacja zadań wolontariatu. Podczas rozgrywek w różnych miastach oraz różnych obiektach sportowych Krakowa wolontariusze byli niezbędni. Piękny cel, niesamowita przygoda połączona z międzynarodową i międzypokoleniową integracją oraz możliwością obserwacji z bliska specyfiki organizacji tak wielkiego sportowego wydarzenia. Na arenach sportowych w Myślenicach i Krakowie nie zabrakło także i naszych wolontariuszy, którzy zgłosili się. To nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Jesteśmy dumni że mogliśmy dołożyć „cegiełkę” w realizację tego wspaniałego sportowego wydarzenia. Mogliśmy poświęcić swój czas i swoje umiejętności interpersonalne, aby uświetnić to sportowe widowisko. Wspaniałą nagrodą pozostanie Ceremonia Zamknięcia Igrzysk Europejskich na Stadionie Wisły Kraków 2 lipca 2023, gdzie mogliśmy wraz ze sportowcami z 49 państw Europy świętować razem zwycięstwo!!!
Uczniowie naszej szkoły brali udział zarówno w ceremonii rozpoczęcia jak i zakończenia III Igrzysk Europejskich
WE ARE UNITY!!!
Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook