Wojewódzka Licealiada koszykówki 5×5 dziewcząt

      4 kwietnia bieżącego roku w Nowym Sączu odbyła się Wojewódzka Licealiada koszykówki 5×5 dziewcząt .

       Po raz pierwszy w historii naszej Szkoły awansowaliśmy do finału, zajmując 5 miejsce wśród najlepszych drużyn w województwie. Warto zaznaczyć, że w sporcie drużynowym na poziomie szkolnym etapem końcowym jest właśnie ten w którym znalazły się nasze koszykarki, aby tam dotrzeć były niepokonane w powiecie myślenickim oraz w rejonie, który obejmuje powiat nowotarski, tatrzański i suski.

        W Finale Wojewódzkim znalazło się 6 drużyn: Kraków Szkoła Gortata, Bochnia, Nowy Sącz, Tarnów, Olkusz oraz my. Po podziale na  grupy  pierwszy mecz rozegraliśmy z gospodarzami czyli drużyną z Nowego Sącza. Mecz był bardzo wyrównany, widać było zaangażowanie i motywację do walki obu drużyn, niestety nie udało się wygrać , ale porażka nie złamała nas. Z pozytywnym nastawieniem i nadzieją na wygraną, zmierzyliśmy się z drużyną z Bochni, lecz spotkanie rozegrało się na  korzyść przeciwnika. Podsumowując małe punkty nasza drużyna zajęła 5 miejsce na 6 możliwych. Udało się osiągnąć sportowy sukces i  zgraną, pewną siebie drużynę, która dzięki współpracy całego zespołu znakomicie się zaprezentowała  zostawiając cześć serca na boisku. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy w przyszłości.

Dziewczęta , które reprezentowały Tytusa to:
1. Jasek Patrycja (2D LO)
2. Biela Natalia (3A LO)
3. Skurzyńska Zuzanna (3A LO)
4. Szostak Jagoda (3A LO)
5. Śmietana Urszula (3A LO)
6. Babiak Aleksandra (3B LO)
7. Jawień Julia (3D LO)
8. Uziel Nikola (3D LO)
9. Dyduła Julia (3G T)
10.Reklińska Julita (3Hg T)

    Wyjazd na zawody do Nowego Targu oraz Nowego Sącza, odbył dzięki wsparciu finansowym przede wszystkim  Rady Rodziców oraz w niewielkiej części Społecznego Komitetu Pomocy Stowarzyszenia Pomocy Szkole „Małopolska” .
Naszą drużynę do najwyższego szczebla doprowadziła Pani Agnieszka Maciuszek – nauczycielka wychowania – fizycznego.Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook