Wiedeń zdobyty !!!

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w wyjeździe zawodoznawczym. Spędzili miło i pracowicie czas na zwiedzaniu stolicy europejskiej. Tym razem był to Wiedeń.

Klasy technikum i liceum ogólnokształcącego ZS MSG w Myślenicach zwiedzali i poznawali miejsca historyczne stolicy Austrii, między innymi (Wzgórze Kahlenberg, Pałac i ogrody Schonbrunn, Ring – pierścień z zabytkami), kulturalne (Jarmark Bożonarodzeniowy). W tym czasie, w ramach zajęć zawodoznawczych, obserwowali pracę pilota, kierowców i przewodnika turystycznego.

Dodatkową atrakcją jaka spotkała uczniów, była piękna świąteczna iluminacja, którą jest ozdobiony Wiedeń, wraz ze swoimi tradycyjnymi Jarmarkami Bożonarodzeniowymi. Ta cudowna atmosfera miasta cesarzy, udzieliła się wszystkim uczestnikom wycieczki, którzy już myślą o kolejnych szkolnych wyjazdach do następnych stolic i pięknych miejsc Polski i Europy.

W programie wycieczki znalazły się następujące zabytki i atrakcje turystyczne, o których opowiadał miejski przewodnik: Opera Wiedeńska, Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Historii Natury, Parlament, Ratusz, Teatr Zamkowy, Kościół Wotywny, Muzeum Sztuki Użytkowej czy też Park Miejski ze słynnym „złotym Straussem”. Na Placu Karola zobaczyliśmy najbardziej imponujący Kościół św. Karola Boromeusza, zbudowany z początkiem XVIII w. po epidemii dżumy jako świątynia dziękczynna. Przy placu Karola znajduje się również Muzeum Miasta Wiednia, Musikverein – Towarzystwo Przyjaciół Muzyki, rodzima instytucja samych Filharmoników Wiedeńskich i miejsce wykonywania słynnych na cały świat koncertów noworocznych. W pawilonie Secesji podziwiać można jedno z najważniejszych dzieł Gustawa Klimta – „Fryz Bethovena“. Naprzeciwko Secesji natomiast znajduje się “Künstlerhaus” zrzeszający wiedeńskich artystów i Uniwersytet Techniczny, na którym studiowali bracia Strauss. Spacerowaliśmy najsłynniejszymi ulicami i placami przez starówkę. Zobaczyliśmy Albertinę, cesarska rezydencję Hofburg, słynny Kohlmarkt, Graben z Kolumną Morową i Katedrą św. Szczepana. Zaułki wokół Katedry: dom Mozarta.

 

Opiekę sprawowali: Barbara Spisak-Kotarba, Renata Chęcińska-Bicz, Andrzej Pawlikowski, Marek Łapa, Janusz Łętocha.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook