Węgierska młodzież z wizytą u Tytusa

W dniach 16.03 – 19.03.2023, gościliśmy w naszej szkole młodzież i nauczycieli z zaprzyjaźnionej, partnerskiej szkoły z Bekescsaby na Węgrzech.

Uczniowie z Bekescsaby uczestniczyli w piątek w zajęciach sportowych organizowanych na terenie naszej szkoły przez nauczycieli wychowania fizycznego, które miały na celu integrację młodych ludzi z obu szkół oraz były wspaniałą okazją do nawiązywania nowych znajomości i rozwijania sprawności językowych. Młodzież z Węgier odwiedziła w Myślenicach Muzeum Niepodległości, które wzbudziło wśród nich ogromne zainteresowanie. Uczniowie zwiedzili centrum Myślenic oraz poznali najciekawsze miejsca w niedalekiej okolicy.

Sobota przeznaczona była na wizytę w Krakowie, w którym to nasi goście zobaczyli najważniejsze zabytki znajdujące się w centrum miasta oraz odwiedzili dzielnicę żydowską. Wszyscy byli pod wrażeniem atmosfery i uroku tego miasta, które co roku przyciąga tłumy turystów z zagranicy.

Po wspólnie spędzonym czasie nadszedł moment pożegnania naszych gości, którzy w niedzielę rano udali się w drogę powrotną do Bekescsaby. W czasie pobytu przyjaciół z Węgier nawiązały się nowe przyjaźnie, a te już wcześniej zawarte miały szansę na dalszy rozwój. Już dziś wybiegamy myślami w przyszłość i cieszymy się na ponowne spotkanie we wrześniu, tym razem na Węgrzech.

Organizatorzy wymiany: Marta Kalinowska , Jolanta Pitala oraz Krzysztof Sorocki

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook