• Początek
  • Aktualności
  • Trójstronne Spotkanie Francja-Polska-Niemcy „Nasza Przyszłość– piękna, odnawialna, wspólna: Weimar i Nowy Europejski Bauhaus” w Erfurcie

Trójstronne Spotkanie Francja-Polska-Niemcy „Nasza Przyszłość– piękna, odnawialna, wspólna: Weimar i Nowy Europejski Bauhaus” w Erfurcie

W dniach 12-16 września 2022 roku grupa 10 uczniów Technikum Turystyczno-Gastronomicznego wraz z opiekunami wzięła udział w Trójstronnym Spotkaniu Francja-Polska-Niemcy „Nasza Przyszłość – piękna, odnawialna, wspólna: Weimar i Nowy Europejski Bauhaus” w Erfurcie.

Tematem przewodnim spotkania był Bauhaus jako propozycja estetycznego i ekologicznego stylu architektury przyszłości Europy.

Podczas wizyty uczniowie wzięli udział w warsztatach, uczestniczyli w interaktywnym zwiedzaniu muzeów w Weimarze oraz wspólnie z młodzieżą z Niemiec i Francji przygotowywali projekty dotyczące sztuki i architektury.

Obok prac projektowych młodzież miała możliwość zwiedzenia Erfurtu, bliższego poznania młodzieży z krajów Trójkąta Weimarskiego (Francja, Polska, Niemcy) oraz doskonalenia znajomości języków obcych, w tym języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego.Tym co jednoczy narody, obok kreatywnej wspólnej pracy nad projektami, okazały się przede wszystkim sport i muzyka, których podczas całego pobytu nie zabrakło. Młodzież wróciła pełna wrażeń, bogatsza o nowe doświadczenia, szeroką wiedzę  i nowe znajomości.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook