SZKOLNE UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

To były niesamowite dni, na które czekali wszyscy związani z edukacją, a szczególnie uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi – Dzień Edukacji Narodowej połączony z jubileuszem 250 rocznicy powołania Komisji Edukacji Narodowej oraz uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych liceum i technikum.

Już 12 października w murach auli ZS MSG w Myślenicach, na uroczystą akademie oprócz nauczycieli, pracowników i uczniów jak co roku zaproszeni byli goście i przyjaciele naszej szkoły. Uczestnicy uroczystości zostali zabrani „w podróż”, podczas której przypomniana została historia powołania Komisji Edukacji Narodowej, następnie Pan Dyrektor Andrzej Pawlikowski złożył życzenia całej społeczności szkolnej. Po nim głos zabrali nasi szanowni goście. Akademie uwieńczyła część artystyczna w wykonaniu naszych uczniów.

Następny dzień, 13 października, to kolejne uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączone z przekazaniem Pocztu Sztandarowego, uroczystym ślubowaniem uczniów klas pierwszych liceum ogólnokształcącego i technikum, wręczeniem nagród dyrektora dla nauczycieli oraz pracowników szkoły. Po życzeniach Pana Dyrektora Andrzeja Pawlikowskiego i Przewodniczącego Rady Rodziców akademia ożyła wierszami i piosenkami w wykonaniu naszych uczniów.

Ostatnim aktem tegorocznego Święta Edukacji Narodowej było spotkanie w Muzeum Inżynierii i Techniki w Krakowie z dyrektorami i nauczycielami szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Województwo Małopolskie. W czasie spotkania rozmawiano o edukacji, o sukcesach i osiągnięciach. Podczas uroczystości nauczycielom wręczono Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz akty nadania awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Z Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach Nagrody Marszałka Województwa Małopolskiego otrzymali Pani Monika Matulska, Pani Martyna Lewandowska oraz Pan Dyrektor Andrzej Pawlikowski. Akt nadania awansu zawodowego otrzymali: Pani Dorota Zachwieja, Pani Anna Dobosz, Pani Magdalena Chalińska, Pan Szymon Przęczek, Pan Artur Madej.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczyniają się do rozwoju szkolnictwa w Polsce oraz gratulujemy otrzymanych nagród, wyróżnień i awansów.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook