Sukcesy sportowe luty – marzec

Licealiada w piłce ręcznej dziewcząt

22 marca 2023r odbyła się Rejonowa Licealiada w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Uczennice reprezentujące ZS MSG zajęły 1 MIEJSCE, pokonując drużyny z Suchej Beskidzkiej i Nowego Targu, zapewniając sobie tym samym awans do etapy wojewódzkiego.

Podczas finału wojewódzkiego rozegranego w Krakowie, nasze reprezentantki zajęły V miejsce.

I miejsce siatkarek w Rejonowej Licealiadzie

24.03.2023 r. w hali sportowej naszej szkoły odbyły się zawody Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt – półfinał wojewódzki. Uczestniczyły w nim drużyny  mistrzyń powiatów : myślenickiego, suskiego, nowotarskiego (tatrzański nie brał w tym roku udziału).

Siatkarki naszej szkoły wygrały obydwa mecze po 2:0 i awansowały do Finału Małopolskiej Licealiady. Zawody odbędą się w kwietniu w Wieliczce.

Licealiada chłopców w piłce ręcznej

W dniu 16.02 odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Ręcznej Chłopców. Nasza reprezentacja spisała się na medal, i to w dodatku ZŁOTY, pewnie wygrywając wszystkie mecze i awansując do następnego etapu.

W kolejnym etapie rejonowym, 23 marca 2023r. rozegranym w Suchej Beskidzkiej, reprezentanci naszej szkoły zajęli 2 MIEJSCE. Chłopcy przegrali tylko z Nowym Targiem – ubiegłorocznym mistrzem województwa 14:11.