Spotkanie uczniów MSG z przedstawicielem policji

21 lutego 2023 r. w Małopolskiej Szkole Gościnności odbyło się spotkanie, które prowadził asp. Sebastian Kruk. Spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa uczniów w szkole, w drodze do szkoły, a także przemocy, agresji występującej w środowisku szkolnym oraz konsekwencjach prawnych takich zachowań. Przedstawiciel policji poinformował uczniów jak postępować gdy jesteśmy świadkami negatywnych zdarzeń. Przypomniał o stosowaniu się do zasad i norm jakie panują w szkole. Policjant mówił również o odpowiedzialności prawnej nieletnich i pełnoletnich. Ostrzegał, że nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do konsekwencji takich jak, nadzór kuratora czy skierowanie sprawy do sądu rodzinnego.

Było to jedno z zaplanowanych przez szkołę spotkań z przedstawicielami policji, w celu uświadomienia uczniom, praw ale i także obowiązków i konsekwencji niewłaściwego zachowania.

Nasza szkoła dbając o bezpieczeństwo uczniów prowadzi cykliczne spotkania w celu zapobiegania niepożądanych zachowań wśród młodzieży. Planowane są już kolejne spotkania, na które będą zapraszane całe klasy lub grupy zainteresowanych osób.