„Nowoczesna Kuchnia Polska 2023” w ZS MSG w Myślenicach

Po raz kolejny jeden z etapów tegorocznych zmagań kulinarnych organizowany przez MAKRO gościł w pracowniach Zespołu Szkół MSG w Myślenicach. Konkurs „Nowoczesna Kuchnia Polska 2023” to okazja dla młodych adeptów sztuki kulinarnej, aby zademonstrować kreatywność i umiejętności w sztuce gotowania. Głównymi surowcami podczas konkursu były opcjonalnie: stek cielęcy z polędwicy lub sum afrykański. Należało również wykorzystać produkty z regulaminowej listy. Ta część rywalizacji młodych kucharzy polegała na przygotowaniu w ciągu 60 minut, dania konkursowego składające się z Dania Głównego w liczbie 3 porcji.

Wyboru zwycięzców finału konkursu dokonała komisja wyznaczona przez organizatora, w skład której wchodzili m.in. szefowie Akademii Inspiracji Makro. Przy wyborze zwycięzców komisja brała pod uwagę oryginalność, wygląd, smak pracy konkursowej oraz technikę przygotowania dania.

Naszą szkołę reprezentowali: Anna Dymała 3G, Katarzyna Krzysztofek 3G i Sebastian Stopka 2G.

Pierwsze miejsce i nagrodę główną i udział w finale, zdobył uczeń naszej szkoły Sebastian Stopka z klasy 2G, przygotowywany przez Panią Annę Stasik.

Do finału z trzeciego miejsca dostała się także Katarzyna Krzysztofek z klasy 3G, przygotowywana przez Pana Jakuba Frasia.

Obydwoje wywalczyli nagrodę główną: udział w finale, programie edukacyjnym Szef dla Młodych Talentów edycja 2023/2024 organizowanym przez Maro o wartości 1600 zł., oraz zestaw noży o wartości 250 zł, i od października do lutego dwa razy w miesiącu uczestniczyć będą w szkoleniach kulinarnych w Krakowie, w siedzibie Akademii Inspiracji MAKRO. W finale konkursu „Nowoczesna Kuchnia Polska 2023 ” będą reprezentować nie tylko siebie, ale także naszą szkołę i region. Będą mieli okazję, aby udowodnić, że pomimo młodego wieku mają wiele do zaoferowania w dziedzinie kulinariów i mogą być prawdziwymi liderami w kształtowaniu przyszłości polskiej kuchni.

Jury również wysoko oceniło prace Anny Dymały. Uczennica nagrodzona zostały przez MAKRO zestawem produktów spożywczych o łącznej wartości 150 zł.

Cieszymy się, że nasi uczniowie tak dobrze poradzili sobie z zadaniami konkursowymi. Życzymy im, by to doświadczenie przełożyło się na pogłębienie kulinarnej pasji, którą niewątpliwie posiadają. Gratulujemy występu!