• Początek
  • Aktualności
  • Nowe wyposażenie pracowni gastronomicznych w MSG – jeszcze lepsza baza dydaktyczna.

Nowe wyposażenie pracowni gastronomicznych w MSG – jeszcze lepsza baza dydaktyczna.

Nowe wyposażenie pracowni gastronomicznych w MSG  – jeszcze lepsza baza dydaktyczna.  

W dniu 7 lutego 2022 r. w naszej szkole odbyła się miła uroczystość, przekazania wielofunkcyjnego sprzętu kuchennego zakupionego przez Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich. W wydarzeniu tym wzięli udział: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan  Łukasz Smółka, Pani Marta Malec – Lech, Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, radny województwa Pan Robert Bylica,  Dariusz Styrna –Dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Marszałkowskiego oraz Pani Anna Glixelli Dyrektor Departament Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Sprzęt został przekazany na ręce Pana Dyrektora MSG Andrzeja Pawlikowskiego oraz przedstawicieli uczniów, którzy już tego samego dnia mogli wypróbować urządzenia w pracy razem z Panią Martą Malec – Lech. Sprzęt który został podarowany szkole przez Panią Dyrektor Gabrielę Puszko reprezentującą Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich to 3 urządzenia wielofunkcyjne – Termomix TM6 wraz z dodatkowym wyposażeniem o łącznej wartości ponad 20 tyś. złotych.  

Urządzenia te pomogą uczniom przygotowywać skomplikowane potrawy, gdyż jedno urządzenie będzie teraz mogło wykonywać kilkanaście czynności. Przy pomocy TM 6 młodzi kucharze z MSG będą gotować na parze i tradycyjnie, mielić, ucierać, ubijać, siekać, miksować, ugniatać i wyrabiać ciasto, przygotowując również potrzebne surowce do wybranego przepisu i precyzyjnie zważyć dzięki wbudowanej wadze.  

Cieszy nas ogromnie fakt że Instytut Rozwoju Obszarów Wiejskich wsparł naszą szkołę w tak fantastyczny sprzęt, będziemy mogli realizować wspaniałe projekty, przygotowywać się do konkursów i odnosić jeszcze większe sukcesy.
Dziękujemy !!!
 

Tekst. Anna Stasik 
Fot. Adriana Olszowska

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook