Nauczyciele języka polskiego z Europy i Ameryki Północnej w MSG

Małopolska Szkoła Gościnności na przełomie czerwca i lipca gościła prawie trzydziestu nauczycieli z Europy i Ameryki Północnej, a to za sprawą projektu „Warsztatów metodycznych języka polskiego dla nauczycieli polonijnych”, które po raz 10. organizowało Małopolskie Centrum Kształcenia Zawodowego jako zadanie Województwa Małopolskiego. Przez dwa tygodnie grupa nauczycieli z Ukrainy, Niemiec, Irlandii, Francji, Łotwy, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Holandii i Islandii szlifowali swój warsztat nauczycielski na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Przez 45 godzin uczestnicy warsztatów mogli poznać nowe metody nauczania języka polskiego oraz dwujęzyczności, a oprócz tego pogłębić znajomość literatury, dydaktyki, psychologii. Była to również okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów.

Oprócz edukacji nasi Goście mieli okazję zwiedzić Małopolskę, w tym najważniejsze ośrodki kultury oraz miejsca sakralne. Nie mogło również zabraknąć pieszych wędrówek po górach i obcowania z kultura i tradycją góralską, tak charakterystyczną dla naszego regionu. Pobyt grupy zbiegł się z organizacją Igrzysk Olimpijskich w Krakowie, dzięki czemu mogliśmy wspólnie brać udział w ceremonii zamknięcia Igrzysk Europejskich, co było dodatkową atrakcją pobytu.

Mamy nadzieję, że w przyszłości Myślenice będą miejscem, do którego chętnie będą wracali uczestnicy tegorocznej edycji warsztatów metodycznych.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook