Myślenicki Bieg Uliczny

widok na pracowników obsługujących biuro zawodów
widok na pracowników obsługujących biuro zawodów
widok na pracowników obsługujących biuro zawodów
widok na pracowników obsługujących biuro zawodów
widok na pracowników obsługujących biuro zawodów

W niedzielę 27 września w Myślenicach spotkali się biegacze, którzy w marcu nie mogli się tradycyjnie pościgać na 10-kilometrowej trasie na Zarabiu. Bieg odbył się w mocno zmienionej formule z uwagi na obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa i co było ważne dla mieszkańców oraz kierowców, nie spowodował utrudnień w ruchu samochodowym.

Łączna liczba uczestników została podzielona na pięć serii, aby maksymalnie za jednym razem planowo mogło pobiec 250 osób.

Druga istotna zmiana to trasa, która ze względu na wielogodzinne rozciągnięcie imprezy została przeniesiona na odcinek ścieżki rowerowej nad Rzeką Rabą od Mostu Piłsudskiego do Osieczan. Ścieżka na tym odcinku została wyłączona z ruchu w godzinach 9:00-16:30.

Małopolska Szkoła Gościnności, jak co roku wsparła tę inicjatywę organizacyjnie. Ze względu na panującą pandemię wyjątkowo ograniczony został udział uczniów w przygotowaniach do biegu, ale aktywnie w prace zaangażowali się nauczyciele. Do zadań Małopolskiej Szkoły Gościnności należało przygotowanie pakietów startowych oraz obsługa biura zawodów. Pracom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, ale i chłód, który jednym sprzyjał, a innym dawał się we znaki. Na szczęście wszelkie niedogodności rekompensowała gorąca atmosfera biegaczy i pracowników obsługi.

Wydarzeniem koordynowała z ramienia szkoły mgr Jolanta Pitala, której pomogli mgr Artur Madej, mgr Agnieszka Maciuszek, mgr Agnieszka Borówka, mgr Justyna Piechnik oraz mgr Anna Ambroży.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook