#MSGdlamedyków

Przyszło nam żyć w szczególnych czasach. Jeszcze rok temu nikt nie spodziewał się, że przed nami czas wielkiej próby. Od kilku miesięcy zdajemy trudny egzamin z człowieczeństwa – sprawdzane są nasze umiejętności społeczne, rodzicielskie, wychowawcze, zawodowe. Premamentna niepewność i lęk dotyczące naszego zdrowia nie nastrajają poytywnie. Jeśli dodać do tego izolację, przymusową separację – mamy gotowy przepis na stres. Ludzie różnie reagują w sytuacjach traumatycznych – jedni zaprzeczają istnieniu problemu, inni wpadają w sidła nadmiernego lęku, a jeszcze inni aktywnie próbują zmierzyć się z trudnością. Nie nam oceniać, którą drogą pójdą inni. Każdy wybiera najlepszą ścieżkę dla siebie.

Uczniowie i nauczyciele Małopolskiej Szkoły Gościnności znani są ze swej społecznej aktywności nie od dziś. I choć entuzjazm osłabł, potrzeba działania została.

Grupa ludzi w szpitalnym korytarzu trzymająca białe pakunki z piernikami
Grupa ludzi w szpitalnym korytarzu trzymająca białe pakunki z piernikami

Nikt nie zgrywa się na bohatera, ale potrzeba wsparcia tych, którzy codziennie na pierwszej linii frontu walczą o nasze zdrowie towarzyszy nam od początku wybuchu pandemii. Poczatkowo wszyscy wierzyliśmy, że szybko i skutecznie uda się pokonać wirusa. Jednak druga fala zachorowań pokazała, że nie będzie ani szybko ani łatwo ani przyjemnie. Stąd pomysł, na akcję #MSGdla medyków – mówi Justyna Piechnik pomysłodawczyni akcji.

Potrzeba działania to jedno, ale wspólny cel, potrzeba bycia razem, tworzenia atmosfery wzajemnego szacunku i zaufania,  to coś co przynosi wymierne rezultaty. Uczniowie ZS MSG nie mogli zaprezentować swoich supermocy w ramach planowanego w październiku Tygodnia Uczniowskiej SuperMocy, ponieważ szkoły średnie przeszły w tym czasie na zdalny tryb nauki, postanowili jednak przekazć je tym, którzy w swojej codziennej pracy potrzebują ich najbardziej.

„Jesteśmy z Wami”, „Nie bój się pomóc”, „Dziękuję” to tylko niektóre z haseł uczniowskich. To, co równie ważne, uczniowie deklarowali pomoc ze swojej strony. Pomoc w postaci bycia dobrym i odpowiedzialnym obywatelem.

W przedświątecznym czasie, Małopolska Szkoła Gościnności postanowiła pójść krok dalej i fizycznie dodać otuchy medykom.

Nie jest to wielki gest, ale gest, płynący prosto z serca – mówi Jerzy Niedenthal, dyrektor Małopolskiej Szkoły Gościnności. Pragniemy swoje wsparcie wyrazić tak, jak potrafimy najlepiej. Uczniowie klas gastronomicznych pod okiem nauczycieli zawodu upiekli i własnoręcznie ozdobili 700 pierników, które ze świątecznym pozdrowieniem przekazujemy medykom na osłodę codziennych trudów. Niech ten drobiazg będzie dowodem szacunku i wdzięczności oraz zapewnieniem, że szkoła wywiązuje się ze swojej misji kształcenia wrażliwych i odpowiedzialnych młodych ludzi.

Upieczone pierniki na ręce dyrektora Szpitala Powiatowego w Myślenicach pana Adama Stycznia zostały uroczyście przekazane. Mamy nadzieję, że ucieszą pracowników tak bardzo, jak nas ucieszyło ich przygotowanie. Sprawcami piernikowego zamieszania byli uczniowie kółka cukierniczego  z klasy 1K oraz klas 2G i 2Gp pod opieką mgr Barbary Latochy, mgr Krystyny Kadzik i Szefa Kuchni ZS MSG – Jakuba Frasia.

Warto być dobrym! Warto być wdzięcznym! Warto się dzielić, choćby to była najmniejsza rzecz!

Grupa osób stojąca przed wejściem do szpitala trzymająca białe pakunki
Grupa osób na szpitalnym korytarzu przekazuje podarunki
Grupa osób na szpitalnym korytarzu przekazuje podarunki
Grupa osób na szpitalnym korytarzu przekazuje podarunki

Fot. Adrianna Olszowska

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook