Młodzież MSG na Węgrzech

W dniach 29.09-01.10.2022 młodzież naszej szkoły udała się z wizytą do zaprzyjaźnionej szkoły ,,Trefort Agoston”, która znajduje się w miejscowości Bekescsaba na Węgrzech.

W pierwszym dniu pobytu młodzież miała okazję zobaczyć najpiękniejsze zabytki stolicy Węgier – Budapesztu. Zwiedzanie rozpoczęło się od wyjazdu na Wzgórze Gellerta i obejrzenia przepięknej panoramy miasta z błyszczącymi w porannym słońcu mostami na Dunaju. Następnie uczniowie naszej szkoły zobaczyli Wzgórze Zamkowe, Baszty Rybackie, Kościół Macieja, Parlament oraz wiele innych zabytkowych budynków mających swoją siedzibę przy ulicy ,,Vaci”, znajdującej się w centrum miasta. Na koniec pobytu w Budapeszcie zaplanowane było oceanarium, w którym młodzież mogła obejrzeć różne gatunki zwierząt zamieszkujących morską głębinę. Duże zainteresowanie wzbudziły rekiny oraz płaszczki, które można podziwiać z bliskiej odległości.

Piątek zarezerwowany był na wizytę w miejscowości Gyula, do której przyjeżdżają turyści z całego świata, aby podziwiać przepiękną starówkę oraz znaleźć wypoczynek w pobliskich basenach termalnych. Nasi uczniowie mieli najpierw zaplanowaną grę w kręgle. Następnie pod opieką przewodnika zwiedzali najciekawsze miejsca w mieście. Na koniec udali się do stuletniej cukierni, w której mieli okazję zwiedzić muzeum prezentujące dawne wyposażenie cukierni oraz skosztować przepysznych wyrobów cukierniczych.

W ostatnim dniu pobytu zwiedziliśmy miejscowość Bekescsaba, w której znajduje się nasza partnerska szkła oraz odwiedziliśmy baseny termalne, aby nabrać sił przed drogą powrotną.

Na naszych przyjaciół czekamy z niecierpliwością w marcu, a my tęsknimy już za kolejnym wyjazdem na Węgry pozostając ze wspomnieniami utrwalonymi na zdjęciach.

 

Podczas wyjazdu nad uczniami opiekę sprawowali: Marta Kalinowska, Jolanta Pitala, Krzysztof Sorocki

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook