• Początek
  • Aktualności
  • Małopolska Szkoła Gościnności na targach Grüne Woche w Berlinie 26–27.01.2023

Małopolska Szkoła Gościnności na targach Grüne Woche w Berlinie 26–27.01.2023

Uczniowie ZS MSG w Myślenicach po raz kolejny w tym roku szkolnym wzięli udział w wyjeździe turystyczno – zawodoznawczym organizowanym przez dyrekcję szkoły. Tym razem uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Gospodarki Żywnościowej, Rolnictwa i Ogrodnictwa – Grüne Woche 2023. Targi w Berlinie mają już 200-letnią tradycję. To organizacja targowa, która rozpoczęła swoją działalność w 1822 r. Szczycąc się wieloletnią tradycją, zapewnia ona wysokiej jakości imprezy wystawiennicze uczestnikom z całego świata.

Uczniowie klas technikum turystyczno–gastronomicznego i liceum ogólnokształcącego ZS MSG w Myślenicach mogli zapoznać się z ofertą największych światowych targów żywności, rolnictwa i ogrodnictwa. Wystawcy poszczególnych regionów, krajów promowali swoje specjalności, potrawy i lokalne wyroby spożywcze, artykuły ekologiczne oraz luksusowe. Prezentacja bogatej, międzynarodowej oferty artykułów spożywczych, delikatesowych, wyposażenia i urządzeń produkcyjnych zrobiła na nas ogromne wrażenie. Część wystawy poświęcona była sprzętowi kuchennemu, wyposażeniu gastronomicznemu i akcesoriom technicznym.

Pobyt na targach był okazją do zwiedzenia Berlina. Uczestnicy zobaczyli najważniejsze atrakcje turystyczne stolicy Niemiec, miejsca historyczne min.: Bramę Brandenburską, Alexanderplatz, Katedrę Berlińską, fragmenty muru berlińskiego, Kolumnę Zwycięstwa, Wieżę Telewizyjną. Przemieszczanie się pomiędzy odwiedzanymi punktami metrem bez wątpienia dla wielu stanowiło dodatkową atrakcję. W tym czasie, w ramach zajęć zawodoznawczych uczniowie obserwowali pracę pilota, przewodnika oraz kierowców.

Opiekę podczas wycieczki sprawowali: Karina Chlebda, Iwona Surowiec, Andrzej Pawlikowski, Marek Łapa, Karol Nowak, Bartosz Pawlik.

Czekamy na kolejne wyjazdy.

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook