Inspiracja do nauki języka hiszpańskiego!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzywydziałowej wycieczce edukacyjnej do Instytutu Cervantesa w Krakowie. W ramach wyjazdu zorganizowano szereg interesujących wydarzeń, w tym prezentacje na temat roli języka hiszpańskiego na świecie oraz międzynarodowych egzaminów DELE. Ester Rabasco Macías – dyrektorka ds. nauczania opowiedziała nam, jak szeroko rozpowszechniony jest język hiszpański i jakie korzyści niesie ze sobą zdanie egzaminów DELE, które potwierdzają znajomość języka na różnych poziomach zaawansowania.

Lekcja języka hiszpańskiego prowadzona przez nauczycielkę z Madrytu, Anę Torres była wyjątkowym doświadczeniem. Tematem warsztatów były hiszpańskie miasta, które znalazły się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Została przybliżona historia, kultura i architektura takich miejsc jak Salamanca, Alcala de Henares, Merida, Sewilla. Była to doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę o Hiszpanii, jednocześnie doskonaląc język hiszpański.

Kolejnym punktem programu było oficjalne powitanie przez dyrektorkę Instytutu Cervantesa w Krakowie, Panią Beatriz Hernanz Angulo. Pani Dyrektor przywitała nas serdecznie w języku hiszpańskim, a następnie przedstawiła krótką prezentację na temat działalności Instytutu. Opowiedziała o misji Instytutu, który promuje kulturę i język hiszpański na całym świecie, oraz o licznych wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Instytut.

Młodzież naszej szkoły miała także możliwość obejrzenia wystawy „Zamieszkiwanie różnorodności. Tradycyjna architektura w Hiszpanii: przykład zrównoważonego budownictwa”. Wystawa pokazuje, jak hiszpańska architektura łączy w sobie tradycję z nowoczesnymi rozwiązaniami ekologicznymi. To nie była tylko lekcja architektury, ale również świadectwo dbałości o środowisko naturalne.

Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy bibliotekę Instytutu Cervantesa. Biblioteka oferuje szeroki wybór książek, filmów i innych materiałów edukacyjnych w języku hiszpańskim. Mieliśmy okazję zapoznać się z dostępnymi zasobami, które mogą być pomocne w nauce języka oraz w pogłębianiu wiedzy o kulturze Hiszpanii.

Wycieczka do Instytutu Cervantesa była niezwykle pouczającym i inspirującym doświadczeniem. Zdobyliśmy nie tylko wiedzę językową, ale również kulturową, co z pewnością poszerzyło horyzonty i zachęciło uczniów do dalszej, intensywnej nauki języka hiszpańskiego.

Opiekunowie: Monika Gawęda-Nowak, Justyna Piechnik

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook