Finał Konkursu Barmańskiego

8 Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego MONIN JUNIOR CUP 2023 – zakończona sukcesem naszego ucznia Kacpra Maślaka

 

W dniu 6 grudnia w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznym w Warszawie odbyła się 8 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Barmańskiego MONIN JUNIOR CUP 2023.

Organizatorem konkursu był dystrybutor produktów marki MONIN, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Polskich Barmanów oraz Międzynarodową Szkołą Barmanów i Sommelierów.

Do rywalizacji w tym prestiżowym konkursie barmańskim dla młodych talentów przystąpiło 22 uczestników z całej Polski.

Reprezentantem naszej szkoły był Kacper Maślak – uczeń klasy 5G Technikum Turystyczno–Gastronomicznego.

Nadzór merytoryczny nad przygotowaniem ucznia do konkursu objął Pan Kacper Bogacz z firmy X-DRINK, z którą szkoła z sukcesami współpracuje od wielu lat.

Zadaniem uczestników było stworzenie własnej kompozycji drinka bezalkoholowego na bazie syropów Monin oraz wykonanie 4 takich samych koktajli z zachowaniem wszystkich standardów.

Kacper stworzył koktajl o nazwie GREEN-CH, do jego wykonania użył syropów MONIN: Matcha oraz Czarny Bez. Koktajl Uzupełnił to sokiem z wyciśniętej limonki, Schweppsem smakowym Mojito oraz białkiem barmańskim Foamee.

Do dekoracji koktajlu użył: skórki z zielonego grejpfruta, kapustki jadalnej, płatków kwiatowych jadalnych, miodu, jadalnego pączka róży oraz suszonego bratka.

Ostatecznie po pełnej ocenie za technikę, wygląd, aromat i smak Kacper Maślak uplasował się na wysokim 9 miejscu wśród 22 uczestników.

Składamy Kacprowi wielkie gratulacje i życzymy kolejnych sukcesów

Dziękujemy Panu Kacprowi Bogaczowi oraz Firmie X-DRINK z ogromy wkład przygotowanie naszego ucznia do tak prestiżowego konkursu.

 

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook