Festiwal Zawodów 2024

 

W dniach 24 – 25 marca 2024 uczniowie MSG wzięli udział w Festiwalu Zawodów, cyklicznie organizowanym przez Województwo Małopolskie na terenie EXPO Kraków.

Podczas wydarzenia nasza szkoła zaprezentowała kierunki kształcenia i zawody w:

  • Technikum Turystyczno–Gastronomicznym,
  • II Liceum Ogólnokształcącym,
  • Policealnej Szkole Turystyki i Zdrowia
  • Małopolskim Centrum Kształcenia Zawodowego

Zainteresowanie naszym stanowiskiem jak co roku było olbrzymie. Podziwiali je nie tylko uczniowie klas ósmych ale również słowa uznania dochodziły od gości, wystawców jak i samych organizatorów Targów.

Na stoisku naszej szkoły można było m.in. zobaczyć pracę baristy: wybieranie ziaren, parzenie i serwowanie kawy, malowanie na powierzchni kawy fantazyjnych i zachwycających rysunków, których nie powstydziłby się żaden artysta. Dobry barista jest prawdziwym mistrzem „latte art”.

W części gastronomicznej można było zasmakować kurczaka słodkie chili z nudlami i warzywami. Uczennice naszej szkoły pod okiem szefa kuchni przygotowywały poczęstunek dla zwiedzających. Goście mogli podejrzeć w pracy kucharza oraz personel pomocniczy.

Wszyscy byli pod wrażeniem sprawnej pracy a przede wszystkim smacznych potraw. Dziękujemy zaangażowanym w targi uczniom i nauczycielom.

 

 

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook