Ważny komunikat!

widok na wirus SARS - COV 2

Szanowni rodzice, nauczyciele i uczniowie,

w związku z wejściem powiatu myślenickiego do „czerwonej strefy” prosimy o zapoznanie się z obostrzeniami dotyczącymi codziennego funkcjonowania w miejscach objętych szczególnym nadzorem:

OBOSTRZENIA DLA CZERWONEJ STREFY

Równocześnie pragniemy poinformować, że podczas konsultacji z Powiatową Stacją Epidemiologiczno – Sanitarną, która dotyczyła wprowadzenia dodatkowych środków zapobiegawczych ze względu na wejście do czerwonej strefy, szkoła została zapewniona, że podjęte na terenie szkoły działania są wystarczające.

Zwracamy się jednak z prośbą do wszystkich rodziców, by zachowali niezwykłą ostrożność i czujność w stosunku do swoich dzieci i w przypadku występowania niepokojących objawów zatrzymali dziecko w domu oraz zasięgnęli porady lekarza pierwszego kontaktu. Prosimy również o sprawdzanie czy dziecko wyrusza do szkoły wyposażone w maseczkę/przyłbicę, ponieważ w na terenie szkoły, w tzw. „przestrzeniach wspólnych” obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust.

Jednocześnie zobowiązujemy nauczycieli do bezwzględnego przestrzegania reżimu sanitarnego – utrzymywania odpowiedniego dystansu, zakrywania nosa i ust oraz dezynfekcji rąk. Przypominamy, że od 1 września w szkole obowiązuje stworzona na potrzeby sytuacji  Procedura bezpieczeństwa w celu zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19 wśród uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Procedura ta dotyczy wszystkich osób przebywających na terenie szkoły w związku z czym prosimy nauczycieli, żeby przestrzegania zasad zawartych w tym dokumencie wymagali również od uczniów.

Uczniom przypominamy, że niepoprawnie noszona maseczka/przyłbica nie chroni nikogo, a wręcz stwarza ryzyko szybszego rozprzestrzeniania się wirusa. Pamiętajcie maseczka – dystans – dezynfekcja są najlepszymi sprzymierzeńcami w walce z koronawirusem.

Bądźmy wspólnie odpowiedzialni!

Grafika:www.pixabay.com/Geralt

Mapka województwa

Zespół Szkół
 Małopolska Szkoła Gościnności  
 im. Tytusa Chałubińskiego

32-400 Myślenice
ul. Zdrojowa 18  
tel: [12] 272 04 24
fax: [12] 272 12 46

Znajdź nas na:

Powrót na górę
Facebook